Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen az a magyar állampolgár...

Milyen az a magyar állampolgárság, amit most osztogatnak annak, aki csak kéri?

Figyelt kérdés

Ők ugyanúgy jogosultak mindenre, mint mi itthoniak?Jár nekik minden, ami itt alanyi jogon jár? Kapnak juttatásokat, amik alanyi jogon járnak ( gyes, családi pótlék, sulis támogatások)? Mért jó ez vagy mért nem jó nekünk?

Nem erről volt egyszer népszavazás? Vagy az másmilyen magyar állampolgárság volt, amiről akkor szavaztunk?

Miért akar vajon az magyar állampolgár lenni, aki egy szót se tud magyarul és vagy 5 generációval előbbi őse itt hagyta ezt az országot, semmit nem tett érte és elment oda, ahol szerinte jobb neki és azóta erre se nézett? Termőföldet akar venni? Gondolom, aki nem tud magyarul, az nagy magyarszerető hazafi nem lehet...vagy igen?

Nem azokra gondolok, akik Trianonnál más ország területéhez lettek besorolva, őket értem...:)

Mi pontosan ez az állampolgárság amit ők megkapnak most?


2011. jan. 8. 09:55
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
akkor akit idéztem, az félrebeszél?
2011. jan. 12. 14:24
 32/37 A kérdező kommentje:
hát, sok tisztelnivaló ezen a meghunyászkodó országon nincs...
2011. jan. 12. 14:27
 33/37 A kérdező kommentje:

"magyar állampolgárság pedig egy szimbolikus dolog, jól esik a határon túliaknak, hogy nem csak lélekben, hanem papíron is magyarok!"

ehhez képest, hogy ez csak egy lelkifröccs jópár milliárdba kerül az adózók zsebéből...

az itteniek lelkére nem költenek ennyit...

2011. jan. 12. 14:29
 34/37 anonim ***** válasza:

Mondom AZOK a bunkó anyaországiak, akik lenézik a határon túliakat, nem feltétlenül rád céloztam.


"hát, sok tisztelnivaló ezen a meghunyászkodó országon nincs..."

Látod, ez a különbség, egy határon túli NAGYOBB magyar sohasem mondana ilyet MO-ra.


Már bocsánat, nem a határon túliak cseszték el az országot, hanem az itt élők, azzal, hogy mindent beszoptak, amit az MSZP és a FIDESZ igért nekik. Ők nem tehetnek róla, hogy sz@r helyzetben van MO. Igenis meg kell nekik adni a magyar állampolgárságot, megérdemlik! Tudod te, hogy a szlovákok közt a "magyar" szó szinonímája a "hülyének", "idiótának"? Tudod te, hogy Szlovákiában, ha magyarul beszélsz, akkor bírságot kell füzetned? Tudod te, hogy milyen lehet folyamatos lenézésben élni és félni, hogy valami rasszista idióta mikor ver agyon? Hát, fogadjunk, hogy nem! És minden elismerésem azoknak a határon túliaknak, akik még felvállalják a magyarságukat! Ezek után semmi jogod sincs szemrehányást tenni nekik!


Egyébként hány éves vagy?

2011. jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

"hát, sok tisztelnivaló ezen a meghunyászkodó országon nincs..."

Látod, ez a különbség, egy határon túli NAGYOBB magyar sohasem mondana ilyet MO-ra.

tapasztalat!!!!!!!

csak menj be egy-két-három közintézménybe és meglátod pld...vagy próbálj meg dolgozni...vagy csak elintézni valamit....ezek csak példák...olyan embertől, aki nem rendelkezik kapcsolatrendszerrel jóhelyen ülőkkel...



Már írtam párral előrébb, hogy nemigazán a környező országban élőket nem értem, hanem akik a világ másik vége(i)n élnek és még sose jártak itt....az üknagyapám apja magyar volt szintű kapcsolódások...azt se tudják hol van Debrecen és melyik városban jár villamos....én ezeket a szitukat nem értem...

2011. jan. 13. 09:02
 36/37 A kérdező kommentje:

szerintem nem a mostani generációk "cseszték" el az országot, hogy a te szavaiddal éljek

nem is a nagypapáink

:(

2011. jan. 13. 09:03
 37/37 A kérdező kommentje:

maroktartás:

[link]

2011. jan. 26. 10:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!