Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen az a magyar állampolgár...

Milyen az a magyar állampolgárság, amit most osztogatnak annak, aki csak kéri?

Figyelt kérdés

Ők ugyanúgy jogosultak mindenre, mint mi itthoniak?Jár nekik minden, ami itt alanyi jogon jár? Kapnak juttatásokat, amik alanyi jogon járnak ( gyes, családi pótlék, sulis támogatások)? Mért jó ez vagy mért nem jó nekünk?

Nem erről volt egyszer népszavazás? Vagy az másmilyen magyar állampolgárság volt, amiről akkor szavaztunk?

Miért akar vajon az magyar állampolgár lenni, aki egy szót se tud magyarul és vagy 5 generációval előbbi őse itt hagyta ezt az országot, semmit nem tett érte és elment oda, ahol szerinte jobb neki és azóta erre se nézett? Termőföldet akar venni? Gondolom, aki nem tud magyarul, az nagy magyarszerető hazafi nem lehet...vagy igen?

Nem azokra gondolok, akik Trianonnál más ország területéhez lettek besorolva, őket értem...:)

Mi pontosan ez az állampolgárság amit ők megkapnak most?


2011. jan. 8. 09:55
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

vagy az ottaniakkal...

a net nem arra van, hogy az ember ékesszólást és helyesírást csillogtasson,hanem gyors infó cserére....legalábbis nekem most erre ....:)

2011. jan. 8. 16:49
 22/37 anonim ***** válasza:
szerintem meg aki a neten legalább minimális szinten nem tud normálisan írni (más az gépelési hiba)az ne szavazhasson!
2011. jan. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

utópia

néz körül a neten

:(

2011. jan. 8. 16:56
 24/37 anonim válasza:
Aki nem tud magyarul, az természetesen nem lehet magyar állampolgár. És az sem lehet az, aki nem tudja bizonyítani, hogy magyarok az ősei. Egyébként érdekes itt olvasni, a sok buta ember hsz-ét. Én például Kárpátaljai vagyok, de mégis nagyobb magyar vagyok, mint itt néhányan, akik ide írtak. Nagyapán magyar katona volt a II.világháborúban, és meghalt a Hazájáért. Erre sokak szerint, mi, akik itt rekedtünk az ország határain kívül, nem vagyunk magyarok; és semmi közünk az országhoz. Ez nevetséges; vagy inkább siralmas. Bár, az igaz, hogy jobb az élet itt; mert hiába magyar vagyok az ukránok között, ők legalább befogadnak. Mikor elmegyek MO-ra, a legtöbb embernek az első gondolata: a büdös külföldi. Sőt, hallottam már fél füllel, hogy beszélgettek határon túli magyarokkal, és mikor elmentek jól kibeszélték őket. Ez szép...
2011. jan. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Mit jelent az, hogy nagyobb magyar?

Ha ennyire utálod a magyarokat, ugye nem akarsz papíron közénk tartozni és nem igényelsz állampolgárságot,ugye?

ha nem itt él valaki, akkor már mért kéne beleszólnia abba, hogy itt hogyan legyen az adózás vagy bármilyen döntés, ami a mindennapokat érinti..más se dumál bele más országok ügyeibe...

2011. jan. 12. 13:18
 26/37 A kérdező kommentje:

"az állampolgárságot azokra is ki kell terjeszteni, akik már részlegesen asszimilálódtak, ezért már nem beszélik a nyelvet, de magyar vagy többes identitásuk van."...vagyis vagy "skizo" vagy érdekember..

szóval mégse kell tudni magyarul...így lesz abból, aki azt se tudja hol van Budapest magyar...

2011. jan. 12. 13:24
 27/37 A kérdező kommentje:
Mire jó a magyar állampolgárság annak, aki nem itt él? Mihez kezd vele?
2011. jan. 12. 13:49
 28/37 anonim ***** válasza:

Kell magyar nyelvű tudás, felfoghatnád már!

A magyar állampolgárság pedig egy szimbolikus dolog, jól esik a határon túliaknak, hogy nem csak lélekben, hanem papíron is magyarok!

2011. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

"Mit jelent az, hogy nagyobb magyar?

Ha ennyire utálod a magyarokat, ugye nem akarsz papíron közénk tartozni és nem igényelsz állampolgárságot,ugye?"


A nagyobb magyar annyit jelent, hogy valaki szereti és tiszteli a hazáját, mintsem mocskolja. És tényleg nyíltan kimondtahom, hogy a határon túliak többsége sokkal nagyobb magyar, mint néhány anyaországi!

Másrészt, hol vetted észe azt, hogy a kommentelő utállja a magyarokat? Ő is MAGYAR, csak kárpátaljai! Saját magát pedig nem utálhatja. Csak azokra a bunkó anyaországiakra célzott, akik lenézik a határon túliakat.

2011. jan. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
hoyg jön ide a lenézés? magadból indulsz ki?
2011. jan. 12. 14:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!