Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az otthonta...

Miért van az, hogy az otthontalanok, akiket az utcán látok (Bp. ), mind magyarok? A cigányok miért tudják megoldani, hogy családtagjaik ne kerüljenek az utcára, mi miért nem? Tényleg érdekelne mi ennek a szociológiai háttere?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
teljesen más kultúra, összetartóbbak, és nem hagyják egymást utcára kerülni. én ismertem olyan családot, ahol a másfél szobás önkormányzatiba lakott a 2 szülő, a 2 nagygyerek, az egyikük gyereke, és 1 unokatestvér. az 6.
2010. dec. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
ha tényleg érdekel, akkor olvasgass ilyen irányú tanulmányokat! üsd be a googleba, hogy kisebbségszociológia
2010. dec. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Igen, de ehhez az is hozzátartozik, hogy náluk nagyobb a rokonság ugyebár. Mindig van aki befogadja a másikat. Magyar ember ha elválik, vagy kilakoltatják a szülei nem élnek, testvére nincs kihez menjen? Nem hiszek benne, hogy pusztán összetartás kérdése.
2010. dec. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

A cigány megoldja 1 kiadós veréssel h a sógor ne rakja ki a házból.

A magyar meg inkább kerüli a balhét és megy az utcára.

2010. dec. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
56%
Jó szakdoga téma
2010. dec. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak a cigányokra igaz. Én sokfelé jártam a világban, de ennyi hajléktalant és ilyen látványosan sehol se láttam mint Budapesten. Itt Dél-Olaszországban, ahonnan most írok, egyáltalán nincsenek. Az ok egyértelmű: A családok összetartóbbak, szolidárisak és nem hagyják kihullani, vagy nem taszítják ki a szerencsétlenebb tagokat, hanem megvédik, felkarolják. A valódi kérdés nekem inkább az, hogy a magyarok miért ilyen kegyetlenek, közömbösek ebben is? Miért szekírozzák a volt feleségek tömegesen az utcára a megunt férjüket? Miért nincs aki közbelép, aki segít áthidalni egy válságos időszakot? És máshol, akár a cigányoknál is, miért van?
2010. dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem lehetséges, hogy összefügg a nemzeti öntudatunk hiányával? Tudom elsőre nem tűnik kapcsolódónak, de pl. azokban az országokban, ahol mondjuk van közlekedési kultúra, nem úgy mint nálunk, sokkal erősebb a nemzeti öntudat is (pl. Norvégia). Ott nem gondolják, hogy "rohadjon meg, majd bengedi, aki mögöttem jön, vagy nem az sem érdekel, mert sietek", hanem beengedik a várakozó autót. A cigányoknak is erősebb az öntudatuk, mint nekünk.
2010. dec. 7. 22:37
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
összetartóbbak, nagy a rokonság és más út nincs akkor illegális lakásfoglalók lesznek, vagy inkább bűnöznek.
2010. dec. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%
A cigányok többsége bérlakást kap az önkormányzattól. Te tudod mikor kapsz ilyet? Meg ők bemennek egész rokonsággal, ha kell. A kutya sem mer nemet mondani nekik.
2010. dec. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%
utolsónál ott a pont.
2010. dec. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!