Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek a globális témában...

Szerintetek a globális témában mennyire időszerü a lenini forradalmi helyzet a mostanitól, illetve mi a különbség?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd egy kicsit a kérdést?
2010. nov. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem értem a kérdést, van most egy csávó aki egy szélsőséges ideológiával létrehoz egy szuper államot?
2010. nov. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én vagyok a harmadik, aki nem érti a kérdést.
2010. nov. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kérdésemet nem tartom provokativnak és értelmezhetetlennek.A fenti kérdés egyik alappillére vagy tézise,hogy mennyire változtathatom meg a sorsomat,ha nem akarom hogy abba az irányba tereljenek,ami már szinte kezd lealacsonyitóan megalázó lenni.Az nem jó válasz, hogy válassz pártot már ami az elmult 2o-21 évet is illeti.
2010. nov. 21. 19:26
 5/7 anonim ***** válasza:

LEEEE-NIN, A HŐŐ-ŐS KI CSAK NÉÉ-PÉNEK ÉLT!

http://www.youtube.com/watch?v=xLSKpUAhOFw

2010. nov. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Semmi baj 01.41.Ha már éjfélkor megmozgatta a fantáziádat a kérdés és legalább rá mozdultál nekem már megérte. Csak annyi, hogy probálom összerakni az elégedetlenséget a múltat a mával.Tagadhatatlan, hogy a helyzet más és nem a nosztalgiázás miatt de aggódom.
2010. nov. 22. 08:26
 7/7 Palotás Imre ***** válasza:

A kérdező belekevert a kérdésbe néhány szót, ami értelmetlenné teszi azt. Ezek a a "globális témában", valamint a "mostanitól, és mi a különbség". Hagyjuk ki ezeket, és mindjárt van értelme a kérdésnek: "mennyire időszerű a lenini forradalmi helyzet?".


Először is mit mondott Lenin a forradalmi helyzetről. A forradalom feltétele ugyanis szerinte (és tőle függetlenül is) a forradalmi helyzet. A forradalmi helyzet pedig akkor áll fenn, ha az uralkodó osztály már nem tud a régi módon uralkodni, az elnyomott osztály pedig már nem akar a régi módon élni. Tekintsünk el az "osztály" szótól, a többiben igaza volt Leninnek. És függetlenítsük a dolgot Lenintől is, mert ennél jobb meghatározást egyébként sem hallottam, bár nem vagyok szakértője a témának.


Én úgy fogalmaznám a szöveget, hogy forradalmi helyzet az, amikor a hatalmon lévők már nem tudnak a régi módon uralkodni, és az érintettek (a nép, a zemberek) nem akarnak a régi módon élni.


Hát szóval ettől most nagyon messze vagyunk. A hatalom még új, egy éves sincs, és ereje teljében van. Szépen építget egy antidemokratikus rendszert (ld. sajtószabadság, magántulajdon elleni kormányzati lépések, stb.), de ez az érintettek többsége egyelőre jól el van vele. A jelenlegi vezetés egyelőre demokratikus választáson is simán megszerezné a hatalmat, legfeljebb csak a kétharmad lenne kérdéses. Csak az értelmiség morog, de a szava (szavunk) messze nem hangzik túl a kertek alján.


Szóval nemhogy forradalmi helyzet nincs, de még csak komolyan érzékelhető elégedetlenség sem.

2011. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!