Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a mai a kommunis...

Mit gondoltok a mai a kommunistákról?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 22:00
1 2
 11/19 anonim válasza:

Olvass utána egy kicsit és akkor meglátod. amit Marx írt annak csak az alapjai vannak meg abban na kommunizmusban, ami végül hazánkat is sújtotta. Nem szeretem amúgy Marxot, de kb. 3 kurzuson át szóba került, így talán annyit értek ezek az előadások hogy biztosan állíthassam amit írtam.

Az alapgondolat az övé, de az a kommunizmus amit végrehajtottak a közel sem az amit Marx "megálmodott".

2010. nov. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A kommunizmus tökéletes. A kommunistákról pedig az a véleményem, hogy szükség van bizonyos fokú műveltségre, tájékozottságra ahhoz, hogy valaki ezt azt eszmét megértse, tehát tisztelem őket.
2010. nov. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
23:09 - Az a helyzet, picúr, hogy pont fordítva van, amit végrehajtottak, az nem kommunizmus volt, csak ráhúzták a nevet, de nem az volt.
2010. nov. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A bushmannoknál tök jó kommunizmus van ,pedig azt se tudják mi az a kommunizmus és ki vt Marx.

;)

Amúgy a komcsikról mindig a besugók (akik ma is köztünk élnek boldogan), a sok felesleges valóságtól elrugaszkodott duma és a nyalizás jut eszembe.

2010. nov. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
96%

a kommunizmusnak nem az elmélete a rossz, hanem a megvalósításának módja.


konkrétan az a baj az elmélettel, hogy mind szép és jó lenne, csak nem ültethető át a gyakorlatba. Mellesleg a kommunista társadalom termelésének IS az eladás a célja, a nagy különbség a kapitalizmushoz képest, hogy a termelőeszközök a kommunizmusban az állam tulajdonában állnak, meg hogy az eladások motivációja az nem a minél többet, hanem a minél egyenletesebben, azaz kizárni a társadalmi szakadékokat.


Ha a kommunizmus eszméje működne, sokkal hatékonyabb lehetne, mint a kapitalizmus. De tény, hogy NEM MŰKÖDIK. Mégpedig azért nem működik, mert az emberek nem egyformák.

2010. nov. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
szerintem nem is lenen rossz a 2 pólusú világ egy feltétellel: mindenki szabadon költözhet a neki tetsző rendszerbe.
2010. nov. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Kedves 23:09 én a 22:58 hozzászóló vagyok! Még te mondod ,hogy olvassak utána? Három kurzus után sem tűnt fel ,hogy pont fordítva van,ahogy azt előttem már többen is megírták? Különböző Afrikai törzseknél pl.: megfigyelhető a kommunista berendezkedés,de még egyszer mondom nálunk NEM AZ VOLT!!
2010. nov. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ,csak kis társadalmakban valósítható meg,mondjuk törzsekben,de egy Magyarország méretű országban már nem,túl beteg a társadalom ahhoz,hogy békében tudjunk élni vagyonainkat egymásközt megosztva,túl sok itt már az elkorcsult harácsoló egyén,aki többet akarna a közösből,ennek a rendszernek a fenntartásához,tényleg egy kevésbé romlott, haszonlesés eszményétől mentes kissebb társadalom lenne csak képes!!
2010. nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Tisztességes, becsületes, dolgozó emberek, akik a termelőeszközök társadalmi tulajdonába vételéért küzdenek, ezáltal megszüntetnék a kizsákmányolást. Dialektikus materialista filozófiával, azaz tudományosan bizonyított elméletek alapján gondolkoznak. Közösségi társadalmat képzelnek el, és szeretnék, ha minden ember testvér lenne, mert minden ember egyenlőnek születik. Sajnos ma sokan rosszul gondolkodnak a kommunistákról, mert a nyugati és hazai milliárdosok által uralt média csupa hazugságot és ferdítést terjeszt róluk. Egyenlőségjelet tesznek a kommunizmus és a sztálinista bűncselekmények közé, holott azokat minden kommunista már 60 éve elítéli. Ma nincsenek olyan kommunisták, akik totális diktatúrát és személyi kultuszt akarnának. Kivéve persze a Thürmer féle pártban. Viszont a Munkáspárt 2006 ideológiailag és erkölcsileg tiszta marxista párt.
2011. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!