Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az Egyesült Államokban az...

Simon Petrikov kérdése:

Az Egyesült Államokban az élet 1950 és 2000 között az emberi civilizáció csúcspontja volt, és ebben az 50 évben szinte minden politikai hovatartozású embernek volt egy jó időszak?

Figyelt kérdés

ma 16:37
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem, ebből is csak egy kisebb időszak volt jó
Nem, ma még jobb a rosszabb fizetések, rosszabb gazdaság, az értelem, a cél, a a vallás, a közösség, a nemzetiségi, és az identitáshiány ellenére
10 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Az tény, hogy az Egyesült Államok számára az a korszak egy különleges aranykor volt.

De, hogy ez lett volna a civilizáció csúcsa? Azért nem feltétlenül.

ma 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az emberiség csúcspontja a 60-as, 70-es évek Szovjetuniója volt. Akkor álltak a legközelebb egy kommunista utópiához. Akkoriban nem volt villanyszámla a sok atomerőművük miatt és voltak falvak ahol már az ingyen kenyér bevezetésével kísérleteztek, mert olyan jól ment a termelés az alapvető dolgokból.


Nagyon alapvető életszínvonal volt, semmi luxus, de a kenyér, a tejtermékek, az alma, a káposzta minden elvtársnak jutott, nem voltak hajléktalanok, mindenkit megtanítottak írni-olvasni, mindenkit beoltottak a járványok ellen, az egészségügy mindenkit ellátott.


Akkoriban a szovjet nagymamák is úgy etették az unokáikat, hogy egyenek, hogy jóltápláltak legyenek, és felnőttkorukban majd mehetnek a Marsra. Egy sci-fibe illő jövő elérhetőbbnek tűnt, mint bármikor, és ellentétben az USÁ-val, ehhez nem társult ott egy nélkülöző szegényréteg négerekből és white trash-ekből, és nem zsákmányolták ki egész Latin-Amerikát, hogy a színvonalukat fenntartsák.

ma 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
Hát érezhették sokan szarul magukat ebben a rendszerben is. Azért na... nem a jólét csúcsa az usa, hanem a gazdaságé. Főleg mikor random fiatalokat küldtek értelmetlen háborúba vietnámba, irakba, egyéb helyekre... aztán mikor a szegényeket kábszernyomorba taszították. Később a normál emberekre ráerőltették a nggereket, mexikóiakat... manapság pedig a bzikat is már ugye, cserébe még a gazdaságuk is egyre szarabb... a dominancia gyorsuló ütemben csökken, a termelést kiszervezték... az usa nem csinál semmit már... a világ gazdasági világhatalma avilág gazdasági adóssághatalmává válása ebben az időben kezdődött. Manapság pedigcsak kiszélesedett, és eluralkodott az országon.
ma 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Azoknak nem volt jó időszak, akiket besoroztak mondjuk Vietnámba. De ezt az "apróságot" leszámítva igen, gazdaságilag, technológiailag, kulturálisan nagyon prosperáló időszakról beszélünk Amerikában.
ma 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az 1980-as évekig, azután kezdődött el a középosztály lecsúszása, de igazán látványossá csak a 2008-as válság után vált.
ma 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!