A politika tud segíteni a tömegturizmus ellen a lakosságnak ?
Idén egyre több helyen tüntetnek a helyiek bizonyos helyeken mert a sok turista élhetetlenné teszi a városukat. Valami lépést várnak az emberek a politikától. Konkrét lépések amik voltak eddig:
Amszterdam: Korlátozzák az Airbnb-t
Velence: Egy fix összeget kell fizetni a turistáknak. Ettől nem lettek kevesebben de a városnak brutális profitot hozott.
Santorini: Korlátozzák azt hány hajó mehet 1 nap a szigetre.
Ezeken kívül Róma, Barcelona, Athén, Mallorca, Kanári-szigetek, is várnak valami megoldást. Mi lehet itt a megoldás ? Lehet egyáltalán bármi ?
Ez csupán, a belvárosiak hisztije, mindenütt.
Ha megnézed, ez a népség minden ellen agitál.
-ne legyen zajos rendezvény, ne legyenek szórakozóhelyek sem
-ne legyenek turisták
-ne legyenek autók
KB, semmi se legyen.Ha ennyire semmit akarnak, miért nem költöznek ki tanyára?
A város az pont arról szól,hogy folyamatosan "lüktet", mennek az autók, szórakozóhelyek, turisták, programok...stb
Tud, de nem biztos, hogy akar.
A turizmus óriási bevétel, közvetlenül és közvetve is. Nem nagyon lehet mással pótolni.
Én úgy tudom nem a megszűntetés a cél hanem a korlátozás. A Kanári-szigeteken pl az a szlogen hogy mindent beépítenek szállodával meg hogy a 900 ezer lakosú Gran Canaria szigetre közel 10 millió turista ment.
Amszterdam esetében ez még ennél is nagyobb volt hogy komoly lakhatási válság is van ezek miatt
Minden városnak joga van eldöntenie, hogy akarja-e a turistákat és ha igen akkor mennyit akar belőlük. De ez belpolitika, a város lakosságának kell erről döntenie. Persze egy ország politikai vezetése ezt segítheti is meg akadályozhatja is a törvényekkel.
A városok lakóinak az az élete és a hatalmas turista áradat nem csak abban jelenik meg, hogy ott vannak a turisták az utcákon. Azzal jár a tömeg az élet minden területén, a boltban, tömegközlekedésen, moziban, éttermekben ugyanúgy, mint az orvosi ellátásnál is. Ahogy mindezek árát is viszi felfelé, ezt mi is láthatjuk itthon, ahol a külföldi turisták zsebére volt méretezve pl. a balatoni büfék, éttermek ára évtizedeken keresztül.
Ugyanúgy viszont ezek a városok a turizmus nélkül elhalnának és pont az ott élőknek lenne rossz, hogy tömegesen zárnának be a turistákból élő éttermek, hotelek, szórakozó helyek, látványosságok. Ilyenkor próbálnak valami korlátozást csinálni.
Ennek lehet sokféle módja, most van alakulóban, hogy a nagyon forgalmas turista célpontok mit találnak ki ami nekik megfelelő lehetne. Hogy legyen is turista de élhető is maradjon mellette a városuk. Nem lesz egyszerű sem bevezetni sem betartatni.
Persze hogy tud, minden közösség maga hozza a törvényeit. A legegyszerűbb és legszélsőségesebb lépés az lenne, hogy korlátot szabnak, hány külföldi tartózkodhat az országban.
Ennél egy fokkal igazságtalanabb, de korrektebb megoldás ráverni a repülőjegyekre egy jó magas környezetvédelmi adót, és rögtön véget érne a tömegturizmus, mert az emberek többsége nem tudna túl messzire utazni.
#5
Akkor ott van Bhután példája. Napi 100 dollárt kell fizetnie a turistáknak
Csak a két véglet létezik ?
Az instant Mumbai tömeget csinálunk mindenhol meg 0 db turista legyen között nem lehet mást csinálni ?
Bill Gatesnek van egy magán szigete Zanzibárnál ahol 1000$ kell fizetni fejenként , hogy a szigetre lépj. Ezt az elvet nem lehetne csinálni hogy kevesebb de drágább turista legyen ? És ezzel a sok proli eltűnne de a helyiknek nem lenne kiesés
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!