Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az hogy melyik országok...

Az hogy melyik országok lettek gazdagok nem elsősorban az ott élők munkájától függött?

Figyelt kérdés

Én dolgoztam Németországban és nem azt tapasztaltam, hogy a németek keményebben dolgoznának, mint a magyarok. Más ismerősöm, aki Angliában volt is azt mondta, az ottaniakat nem nagyon izgatta a munka, megcsinálták, amit muszáj és kész.

A szomszédaink, az osztrákok például sokkal gazdagabbak nálunk, de ez szerintem azért van, mert egyrészt jobbak a földrajzi adottságaik, olyan helyen fekszenek, ahol kereskedelmi utak találkoztak és rengeteg vámot tudtak beszedni. Emellett történelmileg is szerencsésebb sorsuk volt, nem voltak török megszállás alatt, nem volt kommunizmus, stb.



aug. 21. 14:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Részben, meg hogy ki hogyan gazdálkodik jól.
aug. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

A vendégmunkások általában jobban igyekeznek teljesíteni. Kevesebb pénzért többet dolgozni.

Ebben benne van a bizonyítási kényszer, főleg az elején hogy biztosítsák a helyüket.

Benne van az is, hogy a vendégmunkások többségének távol a család és a barátok, csak a munka és alvás ciklusban élnek és akkor már kimaxolják a munka részét. Sokszor elvállalják a túlórát is, hogy legalább többet keressenek, ha már ott vannak és más tevékenységük egyébként sincs.

Később, ha már állandóan maradnak, kiköltözik a család is, vagy lesz családjuk külföldön, akkor már ők is beállnak idővel a helyi ritmusra, de még akkor is teljesítik amit elvárnak tőlük.


Biztos, hogy van ezeknek a hajtós vendégmunkásoknak is sok szerepe abban, hogy ezeknek az országoknak jobban alakult a gazdasága.


Sokat emelt rajtuk, hogy a modern korban a nyugatról, aminek ezek az országok is tagjai, indult a gazdasági forradalom, a gépesítés, sok új találmány. Amikor még a szovjet uralta területeken ósdi tehnológiákat használtak, nyugaton fejlődött a számítástechnika és megindult a robotizáció, nőtt a termelés és a minőség. A nyugat országai a modern korban már nagyon összetartottak gazdasági szempontból is.

A mentalitásuk is más, sok szempontból. A pénzhez, a gazdasághoz is jobban értenek. Ezek közül Németország az egyetlen, aminek 1/3 területe a szovjetek megszállása alatt volt, de a másik, 2/3 részének gazdasága nagyon elhúzott és amikor egyesültek, volt benne akkora kraft, hogy a volt szövetségi terület gyorsan felhúzza a volt kommunista részt is.


Mi magyarok meg mit kaptunk? 100% kommunista megszállást, ósdi elveket, rossz mentalitást, elavult technikát, a kölcsönös gazdasági segítség is jobbára kimerült abban, hogy próbálták a kommunista blokk tagjai egymásra rámelegíteni a saját gyártású szarjaikat amik már a gyárkapun kikerülve elavultak voltak. A régi rossz mentalitás és a szovjet gazdasági dogmarendszer még mindig velünk van, mert a szovjet kommunista korszak akkori fiatal felnőttjei kormányoznak most és ők még így tanulták, ezt látták és most ugyanazt művelik, mint rendszerváltás előtti elődeik.

aug. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 kürasszír ***** válasza:

# 10


IDÉZLEK: "Ha megnézzük, Magyarország a Monarchia részeként az 1. vh-ig a világ top 10 leggazdagabb országa közé tartozott, eközben a Skandináv országok szinte éhen haltak. Aztán jött egy világrengés, és Magyarország széthullott, a Skandinánv országok pedig lendületet kaptak."


Te honnan veszed ezeket az adatokat? Mert nem valósak.


1913-ban GDP/fő alapon Norvégia, Svédország és Dánia is messze Magyarország előtt állt. Tehát jóval fejlettebbek voltak nálunk.


Magyarország 1913-ban az európai középmezőnybe tartozott.


A NAGYHATALMAK FEJLETTSÉGE (GDP/FŐ) 1913-BAN:


USA: 5301 dollár/fő


Nagy-Britannia: 4921 dollár/fő


Németország: 3648 dollár/fő


Franciaország: 3485 dollár/fő


Olaszország: 2564 dollár/fő


Ausztria-Magyarország: 1986 dollár/fő


Oroszország: 1488 dollár/fő


Japán: 1387 dollár/fő


A NAGYHATALMAK GAZDASÁGI ERŐSORRENDJE BRUTTÓ HAZAI TERMÉK (GDP) ALAPJÁN 1913-BAN:


1.) Brit Birodalom: 561 milliárd dollár


2.) USA: 522 milliárd dollár


3.) Oroszország: 257 milliárd dollár


4.) Németország: 251 milliárd dollár


5.) Franciaország: 170 milliárd dollár


6.) Ausztria-Magyarország: 101 milliárd dollár


7.) Japán: 93 milliárd dollár


8.) Olaszország: 92 milliárd dollár

aug. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
3! Nemzetközi maffiahálózat tette tönkre a mezőgazdaságunkat az 1990-s évektől, meg a kis iparunkat ami volt, szervezetten. Horn elvtárstól kezdve Antaltól stb. Keress rá a youtubon a háború a nemzet ellen c.dokumentum filmre 4-részes. Ha mindegyiket nem is nézed meg, a 2-3-t ne hagyd ki. De ottvan még a privatizáció c.is, és a zárójelentés. Érdemes időtszánni rá, teljes jószívvel ajánlom figyelmedbe.
szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!