A fehér felsőbbrendűség tudományos megvan cáfolva? Hol találok erről infókat?
1.: Chatgpt írta: "Igen, a "fehér felsőbbrendűség" eszméje tudományosan meg van cáfolva, és a modern tudomány egyértelműen elutasítja azt. A faji felsőbbrendűség bármely formája, beleértve a fehér felsőbbrendűséget, az emberi biológia, a genetika, az antropológia, és a társadalomtudományok területén elért tudományos eredmények alapján megalapozatlan és hamis.
Tudományos Cáfolatok:
Genetika: A humán genom kutatásai kimutatták, hogy az emberi fajon belül rendkívül kis genetikai különbségek vannak. A rasszok közötti genetikai különbségek elhanyagolhatóak a fajon belüli változatossághoz képest. Valójában két, különböző „rasszhoz” tartozó ember közötti genetikai különbség gyakran kisebb, mint két azonos rasszhoz tartozó ember közötti különbség.
Antropológia: Az antropológusok megállapították, hogy a „rassz” fogalma inkább kulturális és társadalmi konstrukció, mintsem biológiai valóság. Az emberi népességek közötti különbségek inkább kulturálisak, mint biológiaiak, és nincs tudományos alapja annak az állításnak, hogy bármely „rassz” felsőbbrendű lenne egy másiknál.
Társadalomtudományok: A történelmi és társadalmi elemzések kimutatták, hogy a rasszizmus és a fehér felsőbbrendűség eszméi politikai és gazdasági érdekek által motiváltak, nem pedig tudományos igazságokon alapulnak. Ezek az eszmék a gyarmatosítás és a rabszolgaság ideológiáinak részeként alakultak ki, és a társadalmi egyenlőtlenségek igazolására szolgáltak.
Források és További Információk:
Tudományos cikkek és könyvek: Számos tudományos munkában foglalkoznak ezzel a témával. Például a „The Myth of Race: The Troubling Persistence of an Unscientific Idea” című könyv (Robert Wald Sussman) részletesen tárgyalja a rasszizmus történetét és tudományos cáfolatát.
Egyetemek és kutatóintézetek: Olyan intézmények, mint a Harvard University vagy a Stanford University, publikálnak tanulmányokat és cikkeket az emberi genetika és társadalmi egyenlőség témáiban, amelyek bemutatják a rasszizmus tudományos cáfolatát.
Társadalomtudományi folyóiratok: Olyan folyóiratokban, mint a „Current Anthropology” vagy a „American Journal of Human Genetics”, találhatók releváns cikkek.
Megbízható online források: Az olyan tudományos és ismeretterjesztő oldalak, mint a „Scientific American”, „National Geographic” vagy a „Smithsonian Magazine” szintén foglalkoznak ezzel a témával.
Ha konkrét forrásokra van szükséged, keresgélhetsz tudományos adatbázisokban, például a Google Scholar vagy a PubMed oldalain, ahol sok releváns tudományos cikket találsz."
"Antropológia: Az antropológusok megállapították, hogy a „rassz” fogalma inkább kulturális és társadalmi konstrukció, mintsem biológiai valóság"
Mondjuk ez hülyeség, már egy egész kisgyerek látja biológiai valóságot, és meg tudja különböztetni a négereket a fehér emberektől pl, anélkül, hogy bárki erre tanítaná. De most ezt kell mondani, mert ez a PC.
tegnap 23:57
Egyikőtök gondolatai sem érnek semmit.
Nincs olyan hogy fehér felsőbbrendűség. A feketék fizikailag erősebbek, a kínaiak okosabbak, stb.
Mindenki valamilyen körülményekhez igazodott, fejlődött.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!