Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jobboldali, konzervatív...

Jobboldali, konzervatív emberek általában kevésbé tudnak angolul?

Figyelt kérdés
A baloldali, progresszív ideológiák egyik legfontosabb eszköze az angol nyelv és az angolszász popkultúra. Ha belegondolunk egy csomó ezzel kapcsolatos szó pride, woke, queer, drag queen, stb is mind az angol nyelvből jön. Ezért azt gondolná az ember, hogy a balosok jobban tudnak angolul. Viszont ez lehet nem feltétlenül igaz, tulajdonképpen rengeteg keresztény, konzervatív tartalmat is lehet olvasni angolul és az USA-ban is vannak olyan mentalitású emberek, akik utálják a woke-ot és a politikai korrektséget. Szerintem igenis nagy fegyvertény, ha egy magyar hazafi jól beszél angolul és szép választékos nyelvezettel tudja kommunikálni a világlátását bárkinek.

júl. 25. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem itt inkább arról van szó, hogy a fiatalabb korosztály jobban tud angolul, mint az idősebb, a politikai nézet pedig csak később alakul ki.


Nekem van olyan ismerősöm, aki egész jól beszéli az angolt, na, neki csak annyi jön le a woke-ból, hogy mennyi idióta van (amivel amúgy én sem tudnék vitatkozni), tehát a woke rossz (amit az idióták mibenlétéből von le következtetésként, akik egyébként egy "hangos kisebbség"), a szülei pedig echte fideszesek, és ha akarna sem tudna nem fideszes lenni, mert az apja megnyúvasztaná, de nem is akar. A mindennapi politika csak annyiban érinti, amit a TV-ben hall, de az apja jóvoltálból csak a fidesz megy náluk, szóval egy esélyes. Illetve Youtube-on is csak a fideszhez köthető emberkéket hallgatja, bár az már a saját döntése. Egyébként egy teljesen jószándékú fiatalenber, bár kicsit egyszerűbb, más téren is.

júl. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az angol a leghasználtabb világnyelv nyilván minden új tudományos dolog angolul fog megjelenni és elterjedni. Ilyen a gender studies mellett pl. a Coviddal és vakcinákkal kapcsolatos tudományos elmélet is.

E-autókkal emberi genommal és az űrkutatással kapcsolatban is a szakszavak angolok.

Ebből nem következik hogy a jobboldali emberek ne tudnának angolul mert ezeket meg kell érteniük nekik is kivált ha tudósok.


Fideszben pedig az első generáció óta jellemző az angol tudás mivel Soros fizette őket be ösztöndíjra angolszász egyetemekre.

Bár ők tudom nem konzervatívok, hanem szélső illib populisták, de lehet nem erre gondoltál.

júl. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Budapest Belvárosában egyetemistaként élve sok külföldi kollégista társam panaszkodott, hogy mennyire nem tudnak angolul a helyiek
júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Mi az hogy? Máris elkezdték mind tanulni ismét az oroszt.
júl. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 PMC Wagner ***** válasza:
ez generációfüggő. a 30as és az alatti emberek nagyrésze tud angolul, ha nem is tökéletesen de "konyhanyelven" biztosan, számítógépes programok stb minden agolul van
júl. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Alex Fly ***** válasza:
Ezt nem mwrném kijelenteni: ma, a XXI. században már alapvető az angol nyelv ismerete, függetlenül a politikai oldaltól. Talán egy kivétel van: a nemzetthy szélsőjobbos turbómagyarok nagy része még magyarul sem tud; tőlük teljesen irreális elvárás lenne az angol nyelv ismerete, amikor még az anyanyelvüket sem tudják normálisan használni...
júl. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az eléggé elkeserítő, hogy a progresszivitást a drag queen meg hasonló szavak ismeretével azonosítja valaki.
júl. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

#6


Mihazánkosként jobban tudok angolul, mint a legtöbb ballib akivel találkoztam. Itt az oldalon is meglep, hogy amikor angol forrásokat linkelek akkor mennyien nem értenek meg semmi sem belőle. Az összes "turbómagyar" ismerősöm is tud angolul.


Szerintem te találkozhattál néhány aluliskolázott fideszessel és azokat azonosítod a nemzeti radikálisokkal. A MHM is a fiatalabb korosztály körében a legnépszerűbb, azaz abban a korosztályban amelyik a legjobban tud angolul.

Ráadásul vannak pár (ex-jobbikos) MHM-es ismerőseim akik még pluszba más nyelveket is tudnak, pl egyik haver megtanult önerőből japánul is.

júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"egy csomó ezzel kapcsolatos szó pride, woke, queer, drag queen, stb is mind az angol nyelvből jön. Ezért azt gondolná az ember, hogy a balosok jobban tudnak angolul."

:DD

Akkor rosszul gondolná az ember. :)))

júl. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Soha nem érdekeltek a nacionalista nézetek, autodidakta módon tanultam meg angolul.
júl. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!