Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek én ezért kaphatok...

Szerintetek én ezért kaphatok valamit?

Figyelt kérdés

A történet az hogy egy ember különböző megtévesztéssel, kicsalt tőlem 1,5 millió forintot.

Papír nincs róla de hangüzenet az igen.

Fel is lett jelentve de nem foglalkozik vele a rendőrség. Meg hogy polgári peres eljárás és stb.

A lényeg az hogy egy éve tart ez az ügy vagyis több mint egy éve.

És nekem nagyon kell vissza a pénzem.

Nem fogom fel tanuló pénznek ugyanis megtévesztett és ennek tudatára adtam és nem a két szép szemért.

Hogy esetleg ha vissza "szereznem" tőle a pénzemet vagy elvennék tőle egy számára fontos és értékes tárgyat mert hogy nem hajlandó vissza adni a pénzemet.

Akkor ezért én mit kaphatnék?

Nincs más ötletem egyszerűen.

Kell valahogy vissza a pénzem mert ez sok. És nem keresek havi milliókat..


júl. 22. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Biri börikét. Vazelint vigyél!
júl. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a bűncselekményformának a becsületes neve egyébként önbíráskodás. Így utána tudsz nézni mit kaphatsz. :)
júl. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Hogy esetleg ha vissza "szereznem" tőle a pénzemet vagy elvennék tőle egy számára fontos és értékes tárgyat mert hogy nem hajlandó vissza adni a pénzemet."


Magyarul lefoglalnád. Tudod a dolog szépsége az, hogy az önbíráskodást nem csak erőszakkal lehet megvalósítani. Fenyegetés már simán elegendő. :)

júl. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor mi tévő legyek? Nem akarom veszni hagyni.
júl. 22. 20:04
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez az út biztos hogy nem túl egészséges. Még összeszedsz valami nemi úton terjedő betegséget azt meg lehet többe lesz kikezelni mint másfélmillió. :)
júl. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
milyen megtévesztésekkel? ?
júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ez rablás akár 5 letöltendő is lehet belőle
júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Rablás inkább akkor lenne, ha nem lenne semmilyen követelése, hanem csak meg kívánná szerezni a sértett értékei feletti tulajdonlást. Birtokába kívánná venni a sértett tulajdonát. Ez valóban megvalósul itt is, viszont maga a követelés, a tartozás az ami önbíráskodássá teszi.
júl. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Akkor mi lenne a helyes út?

Mert nekem most kéne vissza a pénzem és nem 20 év múlva mire lép valamit akar a rendőrség akár a bíróság. Lehet mondani az ötleteket. Vagy mit kell neki mondani vagy tenni hogy adja vissza.

júl. 22. 23:15
 10/13 anonim ***** válasza:
Ember de nincs helyes út. Vagy törvényesen jársz el és lehet hogy sosem kapod vissza, vagy törvénytelenül és lehet, hogy lecsuknak. Ráadásul akkor sincs rá semmi garancia hogy visszakapod, lehet hogy csak azt tudod eladni amit raboltál.
júl. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!