Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik korban volt jobb élet...

Melyik korban volt jobb élet Magyarországon? A Horthy korszakban, vagy a Kádár korszakban?

Figyelt kérdés

tegnapelőtt 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Attól is függ, kinek. Akinek elvették a vagyonát 1945 után, annak vélhetően régebben.
tegnapelőtt 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
80-as évek
tegnapelőtt 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hollófernyiges ***** válasza:
79%
Az átlagembernek a Kádár-korszakban.
tegnapelőtt 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Kádár korszakban.
ma 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Kádár korszakban jó volt. Nagyon könnyen lehetett családi házat építeni, főleg a 70-es években. Olcsó volt a villany. Jó volt a közbiztonság, akár éjszaka is ki lehetett menni sétálni akárkinek, nem támadták meg.


A cigaretta nagyon olcsó volt, sajnos.


Az egészségügy jól működött, bár az adatok védelme egyáltalán nem számított, a rendelőben simán kikiabálta a nővér, hogy kinek mi a baja.


Az sem igaz, hogy nem lehetett nyugatra menni. A testvérem disszidálása után három évvel kaptam nyugati útlevelet. Olyan értékes ruhában mentem, hogy abban a gazdag országban megirigyelték.


Igaz, banánért és déligyümölcsökért sorba kellett állni itthon. Disszidensek azt hazudták, hogy őket üldözték itthon és be akarták szervezni, nekem ott bevallották, hogy kamu volt, mert így lehettek politikai menekültek. (Tudom, hogy volt valódi besúgás is. Remélem, most nincs).


A Horthy korszakban nyomor, éhség és üldözés volt. A szegény embereket a csendőrök szíre-szóra megverhették.


Össze sem lehet hasonlítani.

ma 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!