Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az anyaországba visszatelepült...

Az anyaországba visszatelepült erdélyi magyaroknak mi köze a "migráns" fogalomhoz?

Figyelt kérdés

Egyszerü gyári melós vagyok, kérlek nézzétek el a tudatlanságom. Szóval gyárban dolgozom, és kb fél éve egy erdélyi srác a felettesem, aki akkor költözött ide. Ő valami mérnök, szóval kapásból magasabb pozícióra vették fel, ami szerintem logikus. Csak néhány kollégám nem tudja elviselni, és úgy beszélnek róla a háta mögött, hogy "idejön ez a román migráns, azt egy hét után nekem ugat, hogy hogyan kell dolgozni, mikor én már évek óta ezt csinálom"

Amúgy szerintem jófej gyerek, jó szakember és szeretek vele dolgozni. Előtte sokkal rosszabb "magyar" feletesseim voltak, akik valóban indokolatlanul csesztettek mindenkit.



jún. 23. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

A magyaroknál mindenki migráns, kivéve az a 100.000 filippínó akit behoz a fidesz.


De amúgy sok ember tapasztalt olyat, hogy a románok törtetőbbek mint mások és letaposnak mindenkit. Híresen tudnak nyalni a munkahelyen.

jún. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezt a régi osztályfőnököm a tudatlansággal meg a hasonlókkal magyarázta. Mikor voltunk testvériskolánál egy hetet, minket is lerománoztak. Azt mondta, hogy vegyük figyelembe azt is, hogy itt van valami virágkötős osztály is, nem csak rendészet meg a többi szép, hangzatos. Azok meg itt olyanok, mint nálunk a Gáborosok és az Aporosok (a két leggyengébb és legtrógerebb iskola a városban). Többet ne várjunk tőlük.


Egy gyárba gondolom alapvetően nem az értelmiség megy dolgozni az alacsonyabb pozíciókba...

jún. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
74%
A migráns olyan külföldit jelent, aki tartósan másik országba költözik. A romániai magyar Magyarországon migránsnak minősül.
jún. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%

Ez a baloldal, főleg DK-s szavazók agymenése. Nem szeretik a határontúli magyarokat, mert abban a hazugságban vannak tartva, hogy a fideszt a határontúli magyarok szavazata tartja életben. Egyrészt ez tények szintjén sem igaz, másrészt egy europai hozzáállásnak az ellentéte amit ők akarnak, nem más megvonni szavazatjogot magyar állampolgároktól.

Hála Istennek úgy látszik a DK meg a régi ellenzék oda kerül ahová való, a pártok emésztőgödrébe.

Ahogy láthatod a legutóbbi EP szavazáson, nincs nagy társadalmi támogatottsága ennek többé. Magyar Péter is kijelentette, sokat fog utazni erdélybe, határon túlra. ahogy elmúlik Gyurcsány, kihunynak a szavazói, úgy elmúlik a románozas is.

jún. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

egy hét után nekem ugat, hogy hogyan kell dolgozni, mikor én már évek óta ezt csinálom


Ennyi az egesz. Az hogy erdélyi, csak véletlen.

A sok Gipsz Jakab, aki a gyáron es a falu vége táblán túl sose járt képtelen elfogadni ha egy fiatalabb a felettese. Az hogy esetleg könnyíti/hatekonyabbá teszi a folyamatot, ezáltal megváltoztatja a megszokott munkafolyamatot, kész főbenjáró bűn.

jún. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!