Hogy lehetnék parlamenti képviselő?
Teljesen mindegy,hogy melyik pártban.
Kormánypárti vagy ellenzéki oldalon,nekem nincsenek elveim.
Morálisan rugalmas vagyok, nem lennének aggályaim a poltikai pályával kapcsolatban.
Elnyomkodnám ott a gombokat,jó pénzért bármelyik oldalnak, részt vennék a parlamenti vitákon is.
1-1 felszólalásom is lenne.
Párton keresztül bejutni iszonyatosan nehéz. Ha a fideszbe lépsz is be, évekig kell majd a ranglétrát járnod, és ugyan a fideszes logó elég nyerni a propaganda miatt vidéken egy körzetet, szerinted te mégis hogyan kerülnél pont a 130 valahány képviselő közé? Szerinted nincs brutális verseny a párton belül egy ilyen pozícióért? Ha nem ismersz senkit, akkor egy fideszen belül garantáltan elvérzel majd.
Diploma nélkül meg lefognak nézni, OKJ az konkrétan semmit nem ér, de a munkaerőpiacon se sokat.
Pártot alapítani egyszerű, de a választásokon elindulni egyáltalán nem az, mivel kell 9 megyében és a fővárosban összesen legalább 27 jelölt, jelöltenként pedig kell 500 aláírás (az adott helyen élőktől!). Ha ezt el is éred, 5%-od biztosan nem lesz, mert ahhoz legalább egy személy kellene aki miatt szavaznának rá az emberek, csak a terveid a kutyát nem fogják érdekelni.
Lehet ez gonosznak hangzott, de ez a realitás.
// 11-es válasz írója (16:27), sok mindenből kimaradtál.
Nem sokkal a 2108-as választás napja előtt megjelent Márki-Zay taktikai szavazás című elemzése, hogy melyik OEVK-ban ki a legesélyesebb ellenzéki jelölt, és javaslata, hogy más ellenzéki jelöltek ne induljanak.
Több helyen is megállapodtak az ellenzéki pártok, sok jelöltségtől való visszalépés történt. Mivel csak nem indultak egymás ellen, de a megmaradt jelölt nem volt a közös jelöltjük, így volt elég terület ahhoz, hogy külön-külön teljesítsék a listaállításhoz szükséges, válaszodban írt feltételeket.
Országos eredménye nem lett a módszernek, mert nem volt idő a minél nagyobb körű együttműködésre, és a választókat sem volt idejük kellően felkészíteni, meggyőzni.
Viszont, esély volt arra, hogy az ellenzéki pártok ’22-re alaposan kimunkálják a kedvező feltételeket.
Léptek is a kormánypártok. 2020. november 10-én benyújtottak egy törvényjavaslatot, amely ezt a módosítást tartalmazta: „Pártlistát az a párt állíthat, amely – legalább kilenc megyében és a fővárosban – legalább ötven egyéni választókerületben önállóan jelöltet állított.”
[link] 3. §
9 nap múlva Volner János független képviselő módosító javaslatot nyújtott be, amely szerint „Pártlistát az a párt állíthat, amely – legalább tizennégy megyében és a fővárosban – legalább hetvenegy egyéni választókerületben önállóan jelöltet állított.”
[link] 1. számú módosító pont
Utóbbit szavazták meg, 2022-ben már bőven érvényben volt. Ez 55,55%-kal több területi és 162,96%-kal több jelölti követelményt jelent, mint amennyit írtál.
Már a kormánypártok javaslata is ellehetetlenítette volna az ellenzék számára a ’18-as módszert, különálló jelölésekhez nem maradt volna elég hely. Azonban a Volner által emelt tét, amit elfogadtak, végképp bezárta a kaput.
Bejött a kormánypártok számítása: az összefogásra kényszerült, közösen jelölő igen különböző pártok – ráadásul az erősen önjáró, pártba nem is tartozó miniszterelnök-jelölttel – rosszul működtek együtt, és a szavazók egy részének sem volt kedvére a kedvelt pártja jelöltje helyett egy nem kedvelt párt jelöltjére szavazni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!