Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az USA a múlt, Kína a jövő?

Az USA a múlt, Kína a jövő?

Figyelt kérdés
Főleg gazdaság, ipar, kereskedelem, pénzügy, humán erőforrás (ember) szempontjából?

ápr. 28. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Igen. Oroszország, Kína és Magyarország megbonthatatlan testvéri szövetsége győzedelmeskedik a hanyatló nyugat felett! 🇨🇳🧡🇭🇺🧡🇷🇺
ápr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Humán erőforrás szempontjából Kína már rosszabbul áll, évek óta csökken a munkaképes lakosság és most már az össznépesség is.

Inkább kiegyenlítődnek a pólusok, nem lesz egyik sem annyira domináns, mint az USA volt mondjuk a 90-es években.

ápr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

kb 5-10 évvel le vagy maradva, ha így gondolod.

Kína népessége már csökken, 20 év, és óriási lesz a nyugdíjasok aránya, fiatal viszont alig van. Egykepolitikát eltörölték, de semmi hatása, tovább zuhan a gyerek vállalások száma. A munkaképes korúak száma óriásit fog zuhanni, és vele együtt a belpiac is.

Mindeközben - nagyobb részt a bevándorlásnak köszönhetően - az USA népessége lassan, de biztosan nő. Gazdasága is, köszöni szépen, jól van.

A kínai gazdaságot az olcsó munkaerőre építő külföldi befektetések lőtték az egekbe. De ez a folyamat mostanra nagyjából leállt. Már nem olyan olcsó a kínai munkaerő, az automatizálások miatt kevesebb munkás is kell, és a befektetők bizalma Kína iránt is mélyponton van. Kína, hogy fenntartsa a szép GDP számokat gyakran értelmetlen építkezéssekkel nyomja meg a gazdaságot. A kínai központi kormány is el van adósodva, de a tartományok külön-külön is még sokkal jobban. Nyugodtan meg lehet kétszerezni a hivatalos államadósságukat.

10 évvel ezelőtt mindenki biztosra vette, hogy a Kínai gazdaság mostanra beelőzi az USA-t. Most már a legtöbb elemző úgy véli, ha valaha be is előzi, az csak átmeneti lesz. Hosszútávú kilátásai az USA-nak sokkal jobbak.

ápr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Barnabas333 ***** válasza:
36%
Pont, hogy az usának van esze, most vágta galyra az uniót és orosz országot, ezzel a háborúval. És most Frei Tamást idéztem. Már csak Kínát kell lenyomnia. Azt nem lesz könnyű, de a huaweit már hazavágta pl.
ápr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

A kínai termékenységi ráta 1.1 körül van, ráadásul sokkal több fiú születik mint lány.


A kínai baby boom 1962-1964 körül történt, nemsokára fognak tömegesen nyugdíjba vonulni úgy. A következő 10 évben nagyon turbulens időszak lesz a kínaiak számára.

ápr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
Nem kell temetni a kínaiakat, mert pár évtized alatt visszaesik a népességük pár százmillióval, így is milliárd fölött lesznek. Eleve a társadalmi folyamatok szigorúan kézivezéreltek arra fele, ha népességnövekedést akar a párt, akkor az lesz, akár úgy is, hogy mesterségesen megtermékenyítik a nőket, vagy a technológia fejlődésével pár évtized alatt mesterséges emberkeltetők millióit készítik. A nyugdíjrendszerüket meg ne hasonlítsuk a nálunk megszokottra, úgy változtatják már most is mint a barbipapát, ezért ez se fogja kicsinálni őket, mert ha kell, akár a kötelező eutanáziát is bevezetik egy bizonyos kor, és-vagy egészségi állapot alapján. Kiterjesztik a társadalmi kreditrendszert erre is, és akinek elfogy a kreditje, annak gameower. Mindezt persze a modern kori kunfucius eszmerendszerre hivatkozva, persze a társadalmi nagyobb jó érdekében. Egy falanszter hangyatársadalom a kínai, ahol az egyén teljességgel alá van vetve a nagyobb érdeknek. A Huawei, és a hasonló cégek meg köszönik jól vannak, egyenlőre az ő piacuk még bővül, ellentétben a nyugati riválisékkal, attól hogy az USA-ban betiltották, még vagy 5 milliárd emberhez eljut. A gazdasági háborút a nyugat már elvesztette, de mint minden nagy tömegnél ezek a folyamatok a lendület és tehetetlenség miatt, emberi szemmel lassan, évek, évtizedek alatt vállnak dominánssá. Kína előnye a struktúrájából származik, ami egyben garantálja végkifejletet is, az autoriter-technokrata vezetés házasítása a kapitalista gazdasággal lenyomja a nyugat szabad piaci modellt.
ápr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Még Kim Jong Ún is sírva kérte a nőket hogy szüljenek több gyereket.


De már a nagy emberszaporítás is késésben van, mivel az ember 1 évesen nehezen tud GDP-t termelni.


Az öregek gyilkolásában egyetértek veled, nem véletlenül szabadult el egy olyan vírus amely leginkább az öregekre veszélyes

ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

Kínában 35-40 éve elindult egy erőteljes felzárkózás, de még mindig nagyon messze vannak az élbolytól. Szintén bőven van még potenciál Ausztráliában, Brazíliában, Indiában, Indonéziában, Kazahsztánban, Mexikóban, Nigériában, Oroszországban, Szudánban, Törökországban... stb.


Én inkább arra vagyok kíváncsi, hogy a klímakatasztrófából ki fog a legkisebb veszteségekkel kijönni.

ápr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!