Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kína jelenleg szabadabb...

Kína jelenleg szabadabb ország, mint mondjuk Kádár János 70-es évekbeli Magyarországa?

Figyelt kérdés

2023. szept. 2. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Annál nagyobb szabadság még sehol sem volt a földön mint Kádár János Magyarországa.
2023. szept. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
És ez különösen igaz a 70-80-as évekre. Olyan dolgokat is kimondhattál amiket ma nem. Pl nagy nyilvánosság előtt fennhangon szidhattad a buzzancsokat, vagy beszélhettél nyíltan a cigánybűnözésről és ez az országos lefedettségű médiákban is megjelenhetett. A tanárok dohányozhattak a tanteremben az órán vagy az orvos a rendelőben vizsgálat közben. Szinte semmi sem volt megtiltva, most meg szinte minden. Ráadásul jólét volt, mindenki vígan élt nélkülözés nélkül, aztán mikor bejöttek a kapitalisták beköszöntött a szarlét.
2023. szept. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

#1-2

Piszok jó érzés széttrollkodni mindent, nem igaz, kis kétpipás?

2023. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

So-so.


Kína nagy ország, egyes részei a Rákosi-korszakra hajaznak, mások a Kádár-korszaknál is enyhébbek.

2023. szept. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Szigorúbb annál, legalábbis bizonyos dolgokban mindenképpen.

Nem tudok pl olyanról, hogy a Kádár-korszakban népcsoportokat az etnikai hovatartozásuk miatt átnevelőtáborba küldtek volna.

Bár a Kádár-rendszer is vallásellenes volt, de Kína sokkal durvábban az, rendszeresen börtönöznek be keresztényeket, muszlimokat, vagy a falun gong követőit (illetve a Tibeti buddhistákat is üldözik, de ott jobban adnak a látszatra, mert Tibetre azért odafigyel a világ, míg pl a Kínai keresztényekről alig tudnak).

Xi Jinping is keményebb vezető, mint Kádár volt, de legalábbis nagyobb kultuszt követel meg, és kevésbé lehet őt kritizálni.


De más dolgokban nem olyan durvák, pl a gazdasági rendszer szabadabb.



"A tanárok dohányozhattak a tanteremben az órán vagy az orvos a rendelőben vizsgálat közben."

Ez jelenti a szabadságot? Ilyet még nem olvastam. Vicces vagy

2023. szept. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz kérdés.... attól is függ, hogy Kína melyik részére gondolsz, és hogy milyen értelemben vett szabadságra. Mert ha összevetjük Peking, Shanghai, Tiencsin és más nagyobb városok világát a Kádár-korszak Magyarországával, ott gazdasági szempontból nagyobb szabadság van, mint Magyarországon, politikai értelemben viszont kb. ugyanaz. Ha viszont egy Mongólia vagy India közeli kis falut hasonlítasz össze a Kádár-korszak Magyarországával, ott az utóbbi volt a szabadabb, nemcsak azért mert ezek a kis települések eléggé elmaradottak, hanem azért is, mert nagyon sok káros hagyomány is tartja magát. Pl. ha egy nő kislányt szül, akkor azt sokszor vagy megölik, vagy jobb esetben távoli rokonokhoz adják. Igaz, Kína törekszik arra, hogy a peremvidékein lévő falvakat, kisvárosokat is fejlessze, de, mondom: Kína nagyon nagy, nagyon népes és nagyon megosztott ország különféle törzsekkel és szokásokkal.
2023. szept. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"A tanárok dohányozhattak a tanteremben az órán vagy az orvos a rendelőben vizsgálat közben."


2-es: te szeretnél egy bagófüsttől bűzlő osztályteremben vagy orvosi rendelőben dekkolni, és ezektől a csodás aromáktól rákot kapni?

2023. szept. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tessék megnézni egy mai kínai lakótelepet. Egyetlen panelháztípus tízezerszer tízezer darab lerakva egymás tökébe nyolcmillió főre, egy sincs, ami véletlenül másfelé fordulna, vagy valami... És akkor még a Szovjetunióra mondták, hogy nyomasztó egy hely. Pedig ott mindenkinek külön takaros kis dácsája volt kerti hintával meg virágágyásokkal kedve szerint. Azt ott kiskirálykodtak benne. Magyarország meg már maga volt a dőzsölés...

Egyet biztosra mondhatok, Kínában nem tekintik az embert emberi lénynek, erőforrásnak meg darabárunak tekintik. Ez annyira látszik, hogy az űrből is. Ne próbáljátok meg ezzel összehasonlítani Magyarország semelyik korát, mert lehet, hogy sokkal szegényebbek voltunk, mint a mai kínai, nem volt arcfelismerő okostelefonunk, ami rögtön fel is jelent, ha csúnyán nézel... viszont az európai típusú szocializmusokban igenis számított, és próbálkoztak vele, hogy az egyén jól is érezze magát. Volt itt minden kivehetőajtós turmixgéptől kezdve az összecsukható kempingszéken át a balatoni üdülőig. És akkor most menj vissza egy ilyen vidéki nyolcmilliós kínai lakótelepre, és nézd meg, hogy gondolkoznak ezek az emberről. Egy kiülő pad vagy egy félrenőtt ecetfa nincs. Minek is? Nyolctól nyolcig a kijelölt gyárban van az erőforrás.

2023. szept. 29. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Megfigyelőállam - nem álom YT dokufilm . Erre haladunk , minél modernebb létforma okosváros ezt hozza . Oroszoknal Usa Kanada europai es gazdag arab részeknel is arcfelismerők a nagyvárosokba . Semmi jóval nem kecsegtet , régebben sem volt könnyebb jó akkor másként volt rossz .... Globális multi tőkeuralom sablonjai kapzsiságai még inkább terrorrá börtönné teszik a létet .
febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!