Helyes az a megállapítás, hogy az emberiség tönkreteszi ezt a bolygót?
Nem, a bolygó köszöni szépen, jól ellesz bármit is teszünk. Amikor globális felmelegedésről és hasonlókról beszélünk, ezektől nem a bolygónak lesz rossz, hanem nekünk. A saját életünket teszi nehezebben elviselhetővé pl a szélsőségesebb időjárás vagy egyes nyersanyagok megritkulása. Meg adott esetben még egy pár állat- és növényfajét, ugyanakkor más fajok meg pont ezáltal nyerhetnek több életteret. Szóval az élővilág szempontjából is csak nézőpont kérdése a dolog.
Úgyhogy visszakanyarodva, nem, a bolygót nem tesszük tönkre, nem is tudnánk. A saját életterünk tönkretétele a probléma.
Előbb fogunk kihalni, minthogy a bolygó "tönkremenjen".
Az emberiség hajlamos úgy tekinteni magára, mint a természet felett álló erő, de az igazság az, hogy mi is az ökoszisztéma részei vagyunk. Az, hogy változtatunk a jelenlegi állapotokon, a Föld szempontjából teljesen jelentéktelen.
Az is, hogy olajat, szenet égetünk, műanyaggal szórjuk tele a bolygót. Ha életképtelenek vagyunk, akkor bizony kipusztulunk. Ebben az is benne van, hogy megmérgezzük magunkat, vagy az élőhelyünket.
Évezredek alatt a sok szutyokból, amit felhalmozunk magunk körül, semmi sem lesz, és újra indul az egész fejlődési folyamat.
A kérdés inkább az, hogy az emberiség tönkreteszi-e saját magát! Ha igen, akkor nem is voltunk életképesek, nem tragédia!
Nem, nem tönkretesszük, hanem felhasználjuk saját céljainkra. Egyébként bolygó képében nem igazán hatékony. Ha olyan szinten leszünk majd technológiailag, szerintem szét fogjuk majd szedni a Földet, ahogy a Naprendszer többi bolygóját is, hogy legyen anyagunk, hogy a Nap köré építsünk, egy Matrojska-agyat, ami nem más, mint egy szuperszámítógép, és majd erre feltöltjük az elménket és fogunk élni rajta virtuális környezetben.
Ha akarjuk, majd bármilyen virtuális bolygót és ökoszisztémát szimulálhatunk rajta, akár egy olyan virtuális Földet is, amin sosem haltak ki a dinoszauruszok.
Ahogy előttem már írták is hibás a szemlélet. Ez a "tönkretesszük a bolygót" elmélet olyan, mintha a testünkön élő atka rettegne, hogy a fejtetvek kárt okoznak az emberben.
Valójában a Föld nevű bolygó olyan szélsőséges körülményeket is átélt már amikor az élet sem létezhetett vagy éppen a mai élőlények nem lettek volna képesek élni rajta. Így fog ez menni még vagy 4 milliárd éven keresztül, amikor felváltva mennek a kozmikus katasztrófák, kihalások, jégkorszakok, felmelegedések, kontinens vándorlások és hatalmas vulkán kitörések.
Azt az igen kényes egyensúlyi állapotot tudjuk felborítani ami szükséges a mi életünkhöz ezen a bolygón. A bolygónak egy szempillantás egyáltalán az emberi faj létezése és semmit nem érdekli ha velünk együtt megint eltűnik sok ezer faj a felszínéről. Nekünk kellene figyelnünk arra hogy használjuk a lehetőségeinket, de megtartsuk azt az egyensúlyi helyzetet, ami kell hogy továbbra is tudjunk itt élni majd.
A bolygót biztos,hogy nem, a bolygó köszöni jól van,kibírt már ennél nagyobb csapásokat is,mint az emberiség.
Az ember szeret olyan nagyképűen gondolni saját magára, mintha olyan nagy hatással lenne a világra,vagy akár a Földre,hogy az valami elképesztő, de lényegében az ember max saját magát meg a környezetét tudja kipusztítani,bizonyos fajok kipusztulnak, újak jönnek mennek, a Föld pedig forog tovább...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!