Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az orosz-ukrán háború béke...

Mi az orosz-ukrán háború béke kulcsa?

Figyelt kérdés

Az oroszok kivonulását kell elérni valahogy vagy Ukrajna nyelje le ezt a békát és adjon át területeket Oroszországnak a béke fejében?


Sokan azt mondják az oroszok kivoruása lenne erkölcsileg a legjobb viszont ennek nincs realitása ezért marad a második


De erre meg érkezik a kontra hogy ha ezt megteszik az ukránok akkor Oroszország nem fog jól lakni és európát veszi célba stb.


Viszont európát pedig a NATO védi.


Nagy dilemma ez, szerintetek mi a helyes válasz?



márc. 17. 18:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Hát azt jó lenne tudni kérdező, nem tudom.
márc. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy ötlet, a megszállt terület lenne egy semleges ország nem tartozna sem az oroszokhoz sem Ukrajnához mint Svájc.
márc. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Haboruknak akkor van vege ha valamelyik fel megnyeri.
márc. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát az elég gaz ha csak akkor lesz vége, jót nem jelent nekünk sem.
márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A megszállt területen nemzetközi megfigyelők ezreinek bevonásával népszavazáson megkérdeznék a lakosságot, hogy hova akarnak tartozni.
márc. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Egyet kell megérteni.

A feleket emberek vezetik, különféle nézetekkel. A problémákat mindig az erő határozza meg, az erő azonban az ember esetén nem csak fizikai, hanem ezt erősen befolyásolja a szellemi képesség is. Amit viszont alakít a nézetrendszer.

A ma problémája, hogy adott egy mindent akaró diktátor kevés háttérerővel, és adott egy erősen erőfölényes, ám ezt nagyon romboló megosztott tábor (Európa és USA). Mindkét fél elsősorban azt találgatja (kevés eséllyel), hogy ilyen vagy olyan megoldás miféle jövőt hoz (értsd, miféle gazdasági előnyt). Amíg ezt ki nem találják, mindenki próbál helyezkedni, fogást találni, mint a birkózók. Ezt tovább bonyolítja egy erősen önző európai vezető réteg és egy erősen ostoba és saját lecsúszásán siránkozó USA vezetés, ahol mindenki arra is vár, az ottani iszapbirkózásból ki fog előmászni győztesen. Utána jöhet csak a döntés.

márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Egy éve még volt esély a megegyezésre.

Ma már annyira eldurvult a helyzet hogy kiszámíthatatlan a vége.


Mind a két oldal annyi emberéletet áldozott már fel és annyi pénzt tolt bele a konfliktusba hogy a jelenlegi vezetők sosem fognak tárgyalóasztalhoz ülni.


Ha az egyik vagy mindkét oldalon új vezető lesz jó kérdés hogy hogyan fog változni az irányvonal.

márc. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"A megszállt területen nemzetközi megfigyelők ezreinek bevonásával népszavazáson megkérdeznék a lakosságot, hogy hova akarnak tartozni."

Az ehhez hasonló ötletek azért nem működnének, mert mindkét fél területéről már elmenekültek az ellentétes fél polgárai. Oroszok megszállta területekről az ukránok már vagy elmenekültek, vagy fogságban vannak, így gyanítható, hogy mi lenne egy szavazás eredménye nélkülük.

márc. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#8 én írtam az 5-öst, és belátom, igazad van.
márc. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#2

"Esetleg egy ötlet, a megszállt terület lenne egy semleges ország nem tartozna sem az oroszokhoz sem Ukrajnához mint Svájc."

Mi garancia, hogy semleges tudna maradni? Ukrajnának pont az volt a gondja, hogy elméletben nem orosz gyarmat volt, viszont a vezetésük 2014 előtt elég sokszor úgy viselkedett.

Vagyis az oroszok nem teljesen legális módokon bizony szeretnének befolyást gyakorolni, ami miatt hosszútávon ugyanaz történne ott, mint ami lement Ukrajnával kapcsolatban. Az emberek megunják és leváltják az orosz bábkormányt olyanokra, akik nem azok és emiatt a társadalomban megteremtődik egy oroszokkal szembeni ellenérzés, ami miatt ez a független kis ország is EU-s szeretne lenni.

Legrosszabb esetben pedig teljesen elnéptelenedne.

márc. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!