Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Még egy naiv idea ütközött...

Még egy naiv idea ütközött bele a valóság falába?

Figyelt kérdés

[link]


4 nap alatt kevesebbet lehet dolgozni mint 5 nap alatt. Ki gondolta volna 😒🤣



2024. febr. 14. 15:07
A kérdező szavazást indított:
Ja ez kb olyan mint a modern monetáris elmélet találkozása az inflációval
Szerintem ez igenis jó elképzelés, majd máshol bejon
8 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
Mint a cikk is írta, ez tesztidőszak volt. Meg amúgy is egy normális munkaleyen 4 nap alatt többet dolgoznak mint az átlag gyári melós heti 6 nap alatt.
2024. febr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1:


Az biztos, hogy én pl. 4 nap alatt nagyobb értéket termelek, mint te 6 nap alatt, de a kérdés itt az, hogy 4 nap alatt nagyobb értéket hozok e létre mint 5 alatt.


Nyilván hangulatfüggő, es előfordulhat olyan, hogy igen, de hosszú időtávon es megfelelő statisztikai sokaságon vizsgálva ez az elmélet is megbukik.

2024. febr. 14. 15:18
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Ugyanilyen "naiv idea" volt annak idején a 8 órás munkanap is, ma meg majdnem meg vagyunk sértődve, ha tényleg ki kell tölteni melóval a 8 órát.


Vajon ma több értéket hoz létre egy átlagos dolgozó heti 5 nap alatt, napi 8 órában, mint mondjuk 60 évvel ezelőtt heti 48 órában?


"Hosszú időtávon és megfelelő statisztikai sokaságon" már meg tud jelenni a kiégés, az stresszből fakadó betegségek és teljesítménycsökkenések hatása is, ami árnyalja a képet, tehát egyáltalán nem biztos, hogy megbukik az elmélet.

2024. febr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Senior Séf ***** válasza:
44 volt az a 48, kedves 2-es. Szombaton csak délig tartott a munkaidő,mint ahogyan a tanítás is.
2024. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 - 1951-ben vezették be a 48 órás, 1967 és 1975 között a 44 órás munkahetet, 1981-től csökkentették 42 órára, és 1984-ben 40 órára. '64-ben bizony még 48 óra volt az előírás.
2024. febr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nálunk sem működne a négy napos munkahét. Fuvarszervező vagyok, végiggürizem a napi 8-9 órát fullon pörögve. Nem csak kávézgatok és csacsogok mint egyesek más irodai munkát végezve, akiknek a napi koncentrált munkavégzése max 2 óra... Az én főnökömnek aztán nem tudnád megmagyarazni hogy heti 4 napban ugyanannyi fuvart meg tudok oldani mint 5 napban :D Mert nyilván nem lehetséges. Máshol ez lehet működőképes lehet, ahol fix feladatok vannak határidőkre, és tényleg amúgy nem dolgozzák végig becsülettel az emberek a nyolc órát. Ott lehet megoldható hogy akkor jobban odafigyelve, hasznosan töltve a munkaidőt négy nap alatt is kész legyen valami.
2024. febr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, ahogy olvastam a Telekomos HR-esek bôvebb magyarázatát, végül is azon bukott neg a dolog, hogy az intenzív 4 munkanap a dolgozók panaszai szerint a munka-magánélet egyensúly rovására ment.


Azaz kiderült, hogy a dolgozónak mégis fontosabb a munkaidő-közi netezgetés, privát chat, stb, mint a plusz 1 teljes szabadnap.


A dolog megfejtése pedig végső soron ott van, hogy a munkaidőből ellopott kis szabadidők ténylegesen a tieid, míg a hivatalosan kiadott harmadik hétvégi pihenőnapra a legtöbbeknél ráteszi a kezét a feleség, férj, gyerek. Vagyis az már nem is igazi szabadidő, hanem családszolgálati kvázi munkaidő. Ebben a dolgozói felismerésben van a kutya elásva sztem.

2024. febr. 17. 16:35
 8/9 anonim ***** válasza:

#6 - Nyugi, nyugi, és nem kell elkezdeni a "lusta irodisták" mantrát, mert tudok mutatni olyan irodai melót, hogy utána a napi 12 óra vezetést is üdítőnek érzed. Az meg simán nem igaz, hogy "a napi koncentrált munkavégzése max 2 óra..." Nem mondom, hogy nincsenek ilyen pótkerekek, de a tapasztalatom az, hogy nem ez az általános.


Nade: nagyon gyenge vagy, dolgozhatnál napi 12-13 órát heti hét napban, mert heti öt nappal biztosan nem tudsz annyi munkát elvégezni... És ki is égnél legfeljebb egy év alatt, de biztosan hagynád a fenébe az egész helyet, és teljesen igazad is lenne.


Arról van szó, hogy ahogy halad a világ, úgy megyünk az egyre egészsgesebb munka-magánélet egyensúly felé. Úgy tűnik, hogy annak a kapujában vagyunk, hogy át fogunk állni a heti 4 nap munkára. Ez ma még éppen olyan elképzelhetetlen (egyébként miért is?), mint hatvan évvel ezelőtt az 5 napos munkahét, vagy még korábban a napi 8 óra. Ha egy 1900-as évekbeli gyári munkás meglátná, hogy ma hogy dolgozik egy átlagos melós, elképedne. Henry Ford-ot is hülyének nézték, amikor a kor normáihoz képest kevesebb melóért több fizetést adott.


Persze, 4 nap alatt 4 napi munkát tudsz elvégezni. Az adekvát válasz erre az, hogy kit érdekel? Lesz 3 nap pihenőd családra, hobbira és rekreációra. A munkaadó oldja meg. Adjon eszközöket, amivel hatékonyabban tudsz dolgozni, innováljon, ne csak te húzd az igát ész nélkül. Az egész célja ez, hogy neked, mint melósnak, könnyebb legyen az életed, és ne dobd be a törcsit nyugdíj után két évvel.

2024. febr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8:


Teljes félreértésben vagy.


A koncepció nem az volt, hogy most majd ugyanannyi pénzért kevesebbet dolgoznak (azaz a társadalmi árucseréből ugyanannyit vesznek ki, de kevesebbet tesznek be), hanem hogy ugyanazt a hozzáadottértéket 5 helyett 4 nap alatt produkálják.


Na erre mondta végül a dolgozó azt, hogy köszi, inkább lazábban nyomnám az 5 napot mint intenzívebben a 4-et.

2024. febr. 18. 14:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!