Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem lenne jobb a világ, ha a...

Nem lenne jobb a világ, ha a politikusok betiltanák a vallásokat, és a vallás gyakorlását?

Figyelt kérdés
2023. okt. 16. 22:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

A kérdés provokatív.


Köszönjük! Moderátoraink ellenőrizni fogják ezt a kérdést.

2023. okt. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem fordítva ülsz a lovon, de ehhez messzebbről indulok.


A társadalom szervezőereje a közös értékrend, azaz, hogy bizonyos dolgokról ugyanazt gondoljuk, azonosan cselekszünk és érzünk valamiféle összetartozást. A vallás ennek egy olyan alváltozata, ami az ember spiritualitását használja csatornaként. Szerintem e nélkül szegényebbek lennénk.


Amivel neked bajod van az az, amikor az aktuális hatalom visszaél a vallással, és az összetartozásra, közösségformálásra hivatott dolgot megosztásra és gyűlöletkeltésre használja fel. Pl mi itt azt hisszük, hogy az iszlám az valamiféle erőszakos, radikális vallás, pedig ez nem igaz; a politika az, ami radikális arrafelé.


Viszont a radikális politikának ehhez nem kell vallás, valójában bármilyen identitásképző dolog megfelel; gondolj a futball ultrákra, akik azért verik össze egymást, mert másik csapatnak szurkolnak, amúgy mindenben megegyeznek egymással. A nacionalisták a nemzeti összetartozást használták gyűlöletkeltésre, a kommunisták pedig a társadalmi rétegződést.


Amit szerintem te valójában szeretnél betiltani, az a radikális politikai nézetek, és a hatalommal való visszaélés.

2023. okt. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
86%
Az egyházak támogatásából szerintem is vissza kellene venni, de hogy embereknek a személyes meggyőződése felett gondolatrendőrködjön az állam, az elfogadhatatlan. Már most is vannak önjelölt inkvizítorok az ateisták között, de hogy ezek az emberek hatalmat is kapjanak, az mindenhez vezetne, csak egy jobb világhoz nem.
2023. okt. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
3%

Én betiltanám az összes erőszakosan térítő vallást, illetve az Ábrahámi vallások közül mindegyiket. Nagyon káros az összes.

A taoiuzmus, konfucuizmus, buddhizmus, hinduizmus, zoroasztrizmus, bahái hit és a hasonló vallások maradhatnának.

2023. okt. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
54%

Ne álljunk meg félúton! A káposztás tésztát lehet cukorral és borssal is enni. Mindenki köteles legyen úgy enni, mint te!

#14 A zsidó vallás nem térítő.

2023. okt. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
67%

Vagy cukorral és borssal! ;

A 12-nek van igaza!

2023. okt. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Elég lenne bőségesen az is, ha kiszerveznék a közéletből az intézményesített szélhámos képmutatást. Akinek igénye van vallásokra, lépjen be az általa preferált közösségbe és pénzelje a közösség működtetését! A szélhámosság közpénzekből finanszírozása az, ami nem elfogadható, - nem az a mérvadó, hogy ki, miben hisz!
2023. okt. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
10%

Mindegyik vallás veszélyes. Nem vagyunk attól gazdagabbak, hogy olyanok, akiknek a mentális képességük nem engedik meg a hangalapú, és képalapú gondolatokat, vallásokat erőltessenek másokra.


Attól mért vagyunk gazdagabbak, hogy a vallásosok gyilkolnak? Vagy hogy betiltanak mindent?


Nem csak a vallásokat, de a vallásra hajlamos társadalmakat is be kéne tiltani.

2023. okt. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
54%

"Attól mért vagyunk gazdagabbak, hogy a vallásosok gyilkolnak? Vagy hogy betiltanak mindent?"


A gazdagsággal gondolom az én hozzászólásomra (#12) céloztál, de úgy látom, nem értetted, mi van odaírav, úgyhogy kérlek, olvasd el újra.

2023. okt. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
36%
Milyen alapon tiltasz be/meg bárkinek bármit?
2023. okt. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!