Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehetne kivenni a politik...

Hogy lehetne kivenni a politika képletéből a népszerűség hajhászását?

Figyelt kérdés

Eléggé látható, hogy a politikai döntéseknél gyakran szerepet játszik az is, hogy a döntéshozónak vigyáznia kell a népszerűségére, hogy a következő választásokon is jól szerepelhessen, vigyázhasson a hatalmára.


Ez azt eredményezi, hogy gyakran nem a legjobb, hanem a legnépszerűbb döntést hozzák meg. Mert lássuk be, pél a gazdaság vagy társadalmi hatások terén gyakran van olyan, hogy a jó döntés nem feltétlen lenne népszerű. Hosszú távon persze jót tenne az országnak, de mivel ezzel a döntéshozó kockáztatja a karrierjét, inkább nem lépi meg.


Az USA-ban valamelyest korlátozó tényező az, hogy egy elnők max 2 ciklust lehet hatalmon, így ha azt látják, hogy van bennük elég szufla, az első ciklust végiglötyögik semmitmondóan, és a másodikban hoznak meg kritikusabb lépéseket, hiszen nekik már úgyis mindegy.

De lássuk be, ez nem jó rendszer, hiszen egyrészt egy ciklusnyi tétlenséget okoz, másrészt meg a rendszer kényszeríti a jó vezetőt, hogy távozzon.


Egy olyan rendszer kellene, amiben a döntéshozó akkor tud hatalmon maradni, ha jó döntéseket hoz, függetlenül a népszerűségétől.

Azaz a népszerű, de rossz döntéseket hozó nem tud hatalmon maradni, a jó döntéseket hozó pedig újra és újra a hatalom közelébe tud kerülni annak ellenére, hogy nem népszerű.


Milyen rendszer lenne alkalmas ennek megoldására?



2023. okt. 5. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Semmilyen, népszerűség nélkül nem lehet.
2023. okt. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Választások helyett sorolásos demokrácia kell.
2023. okt. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1, attól még, hogy jelenleg nem ismerünk ilyen rendszert, nem jelenti azt, hogy nincs.


2, sorolásos demokrácia? Az milyen?

2023. okt. 5. 14:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha rossz döntéseket hoz, úgysem lesz népszerű, és nem szavaznak rá annyian később.
2023. okt. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4, gondolod?

Mert nem léteznek olyan intézkedések amik népszerűek, de amúgy baromi rosszat tesznek az államnak?

Pl elosztogatod az állami vagyont. Népszerűvé tesz az emberek között, hiszen kapnak valamit, miközben elszegényíted az országot, tehát valójában rossz döntés.

2023. okt. 5. 14:32
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Az inkább sorsolásos demokrácia, ahol nem választják, hanem sorsolják a tisztségviselőket, mint az ókori Athénban. Most erről mindenki döntse el maga, hogy jó-e vagy nem, jobb-e vagy nem, mint a mostani rendszer.
2023. okt. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Röviden: sehogy.
2023. okt. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kezden azt érezni, hogy valójában igény se nagyon van rá, az emberek jobban szeretik a népszerű vezetőket, mint a jó vezetőket:S
2023. okt. 5. 14:56
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy ötletem. Azért ezek a nagyon erősen populista politikusok elég erősen megosztóak is. Tehát széles réteg szereti őket, de széles körben elutasítóak. Ugye ők azok, akik kizárólag népszerűségre hajtanak.

A megoldás, ha az embereknek van egy negatív és egy pozitív szavazata is. A pozitív szavazatot leadod arra, akit szeretnél képviselőnek, a negatívot pedig arra, akit semmiképp se szeretnél. A pozitív szavazatokból aztán kivonnák a negatív szavazatokat, így a sokak által elutasított politikusoknak nem lenne esélye mandátumot szerezni

2023. okt. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

ma 14:25


Sokféleképpen kivitelezhető, de a lényeg, hogy a képviselőket nem választják, hanem kisorsolják az állampolgárok közül. A legnyilvánvalóbb kétely ezzel kapcsolatban természetesen az alkalmasság, nyilván az átlagember nincs egy olyan tapasztalt és dörzsölt szakmabeli szintjén, mint egy profi politikus, de azért elég sok példát láttunk már a történelemben, amikor forradalmak után az átlagember is eredményes vezetőnek bizonyult.

2023. okt. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!