Az akkugyárak és a tönkretett oktatási rendszer Magyarországa képes lesz Nobel-díjasokat adni a jövőben?
Karikó Katalin és Krausz Ferenc is még az előző rendszerben végezték tanulmányaikat Magyarországon.
Akkoriban tehát magasabb színvonalú volt nálunk az oktatás?
Most, hogy akkumulátorgyárakra és egyéb külföldről behozott összeszerelőüzemekre gyúr ez a kormány, lesznek vajon a jövőben magyar(származású) Nobel-díjasok?
Amúgy ja, egyedül Szentgyörgyi Albert volt az, aki magyarországon érte el a nagy felfedezését. Aztán persze ő is külföldre ment, de a lényeg, hogy ezt itthon érte el:D
Van pl egy másik Nobel várományosunk, ROska Botond. Svájcban:D
#2.: "miért akadályozna egy akksigyár bármiféle Nobel-díjat?"
Mert kormányunk jól láthatóan ezekre és más, külföldről idecsődített összeszerelőüzemekre fekteti a hangsúlyt és a gyári munka nem éppen termékeny talaja a Nobel-díjaknak, amikre amúgy oly büszkék vagyunk.
Ellenben ha lenne valódi magyar gazdaság, valódi magyar vállalatokkal, mint ahogy volt is kb. az 1990-es évek elejéig, akkor az a kétkezi munkásokon kívül igényelne jelentékeny kutatóbázist is a fejlesztésekhez.
Arról nem is szólva, hogy sajnos az oktatás színvonala is egyre hanyatlik Magyarországon, legalábbis a tanulók jó része tudásban, szövegértésben alulteljesít évtizedekkel korábbi társaikhoz képest. Lehet, hogy ez egy sajnálatos világtendencia, de nem kéne ezt követnünk.
#7.: Nem szoktam TV-t nézni.
A Fidesz-KDNP pedig 2010-es országlása óta hogyhogy nem tudta helyreállítani az oktatás színvonalát és minőségét? Sok idő telt ám el az SZDSZ befolyása nélkül.
Miért is kénytelenek tüntetni manapság a tanárok és a diákok? A már nem is létező SZDSZ kavarja még az állóvizet netán?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!