Kb nulla az esélye hogy Oroszország és a "Nyugat" nyit egymás felé, hogy legalább az olcsó kőolaj és földgáz jöhessen tőlük?
10
Mindkettőt ilyen frltételekkel kapjuk
#13 Az a vicc, hogy tíz éve még Putyin is szívesen csatlakozott volna Európa többi országához, akár a NATO-hoz is. De akkor nemet mondtak a közeledésére és egyértelműen elkezdtek az oroszok ellen szervezkedni. Ukrajna esetében a 2014-es puccs nem az első eset volt amivel ezt a régiót destabilizálni akarták. Ott sikerült nekik és a puccsal hatalomra juttatott kormányzatot azután már nem a szomszédos oroszok korrumpálták hanem a messzi távolban levő amerikaiak. A kettőben csak annyi a különbség, hoyg egy szomszédos államban érthetőbb ha próbál egy ilyen nagyhatalom befolyást szerezni, egy távoliban, ami pont egy másik nagyhatalommal szomszédos, meg már belejátszik, hogy ezen szomszéd ellenében akartak ott befolyást szerezni.
Sok idő eltelt a Krím elfoglalása óta, de a nyugati országok enm a kapcsolat javításán, nem a helyzet rendezésén dolgoztak, hanem pont hogy felkészítsék az ukránokat egy háborúra az oroszokkal. Ezt már az amerikai vezetés és a német kancellár is elismerte, ez nem feltételezés hanem tény.
Nem tanultak a történelemből. A II. világháború is úgy kezdődött, hogy megpróbálták a németeket elszigetelni, gazdaságilag lenyomni, mint minket is. Éppen ezzel érték el, hogy nem volt más lehetőség, csak egymásra számíthatott a két ország. Ahelyett, hogy lett volna kiút és más lehetőség, ha az ország vezetése nem akarta a lakosai nyomorát akkor ezen az egy úton tudott rajta javítani.
Most ez van az orosz-kínai kapcsolattal is. Bejöttek mellé most nagy nyertesként az észak-koreaiak is. A szankciózással, az oroszokat elvágták az addig mindkét fél számára előnyös nyugati kapcsolatoktól, nem maradt nekik más, mint a kínaiak, akiktől próbáltak ők is távol maradni. Éppen így az agyonszankciózott Észak Korea, most belibeg a képbe, és ahelyett hogy maradna a világtól elzárt karanténban, az oroszok rá vannak szorítva hogy elfogadják a közeledésüket.
Ahogy mindezen szankciók nélkül a BRICS még mindig egy lesajnált kezdeményezés lenne, a rubel senkinek nem kellene, a dollár lenne A valuta.
Pedig csak annyi kellett volna, hogy hagyják békén az oroszokat. Még Ukrajna területén is. Az orosz fiatalok nyugatiabbak voltak már sok nyugatinál. de az elmúlt évben a nyugati reakciók miatt amivel szembesültek csak mert orosznak születtek, megnőtt a nemzeti érzésük, összefogásuk, öntudatuk. Ahogy korábban csak hitte a világ, hogy az orosz hadsereg erős és nagy. Most viszont már mindent megtesz az orosz vezetés, hogy bizonyítsa, valóban erős és nagy az a hadsereg, mert nem maradt más választásuk, mint erőt mutatni.
Ezért kellene történelmet tanulnia mindenkinek, mert ezt már nem egyszer lejátszotta az emberiség és mindig katasztrófa lett a vége. Jó lenne ha most nem kellene utólag beleírni a történelemkönyvekbe, hoyg milyen ostoba, téves lépések vezettek a 3. világháborúhoz.
Már ha szerencsék lesz és lesz utána ember aki történelemkönyvet ír.
#15 A baj nem ezzel van, hanem a hazugsággal, ahogy megpróbálja sok európai ország elhitetni, hoyg nem az oroszoktól vásárolnak.
Közben meg a háttérben onnan szerzik be a nyersanyagokat, csak közvetítőkön, más útvonalakon keresztül és így sokkal drágábban.
A saját lakosságuk fizet így sokkal magasabb árat ugyanazért, csak hogy a címként ne az legyen, hogy "Made in Russia", hanem mondjuk "made in India".
Az a baj, hogy ez a felvetés sem igaz.
Az olajárat érintő szankció miatt az oroszok csak nyomott áron tudták hajóztatni az olajat, amit India és Kína ki is használt és még lejjebb nyomták az árat a saját profituk érdekében. A szankciók célja, pont za volt, hogy rohadt nagy bukó legyen az oroszoknak rajta és ez így is lett.
"Európának" teljesen mindengy honnan veszi meg a finomított félkész- vagy készterméket, mert annak az ára a brent világpiaci árához igazodik. Egyik ellátó sem tud az átlagár felé menni. Az indiai példában a profit Oroszország helyett Indiában képződik, miközben az a piaci árat lényegtelen mértékben befolyásolja és pont ez volt a szankciók célja: ne Oroszországban képződjön profit. Az idei első évben az orosz olaj- és gázbevétel 48%-kal csökkent a tavalyi első félévhez képest, ezzel szemben az üzemanyagárak Nyugat-Európában a 2012-2013-as szinten mozognak.
Az oroszok akkora akciókra kényszerültek az olajár szankció miatt, hogy idén már két arab OLAJKITERMELŐ ország is tőlük vásárolt, mert olcsóbb volt megvenniük, mint kitermelniük és így csináltak némi extraprofitot :D
Úgy érzem nagyon sokan keverik a nyugatot az USA-val egy az egyben. Németország és Franciaország nagyon is partnere volt az oroszoknak, németek részéről, bár erős üzleti okai is voltak, de lényegében ennek részét képezte az Északi Áramlat II is.
Oroszország volt az, aki idegméreggel, kémekkel, sunyi ügyletekkel és végül a háborúval hidakat égetett fel maga után Európán belül.
Ami pedig a NATO-t illeti...Oroszország soha nem nyújtotta be a jelentkezését.
Jóval több megalapozottsággal ugyen, de ugyanaz történik Oroszországban a "nyugattal" szemben, mint Magyarországon az EU-val szemben. Nem azért van ellenségeskedés, mert annyira nagy valós viszályok lennének, hanem mert a politikai elitnek ellenségképre van szüksége.
"Pedig csak annyi kellett volna, hogy hagyják békén az oroszokat."
Most nagyon megy a mantrázás az amerikai befolyásról, de a valóság az, hogy Ukrajnában tényszerűen nem volt népakarat az oroszokra. Az, hogy egy végtelenül korrupt országban az oroszok átvették az irányítást a felsővezetésben és ezt tekinteni természetesnek és "hagyják békén az oroszokat" féle állapotnak, az egy nagyon szegényes értékrend ismérve, függetlenül attól, hogy hogyan ítéljük meg 2014 eseményeit. Oroszország választotta azt az utat, hogy továbbra is katonai nagyhatalomként kíván létezni és ezért ott is konfliktusba áll bele (Közel-kelet), ahol épp annyira nincs keresnivalója, mint amerikának.
#17 "Az olajárat érintő szankció miatt az oroszok csak nyomott áron tudták hajóztatni az olajat, amit India és Kína ki is használt és még lejjebb nyomták az árat a saját profituk érdekében. A szankciók célja, pont za volt, hogy rohadt nagy bukó legyen az oroszoknak rajta és ez így is lett."
A tévedésed ott van, hogy elhiszed a propagandát.
A szankciók előtt volt egy X ára ezeknek az orosz termékeknek és ez a világpiaci árnál alacsonyabb volt.
A szankciózás után viszont ez energia és üzemanyag árak meredeken kezdtek emelkedni a világban. EZEKHEZ AZ ÁRAKHOZ KÉPEST voltak kénytelenek az oroszok alacsonyabban eladni a termékeiket, de az az ár nem X-nél volt kevesebb, hanem az extrém magas világpiaci árnál.
Az oroszok a nyersanyagaikat X-nél jóval többért tudták eladni. Ezért volt az, hogy a harmadával csökkent az eladásuk, de a bevételük már 2022. elején elérte azt amit korábban 2022. végéig kaptak volna. Kevesebb nyersanyagból sokkal több pénzük lett.
A nyomott ár nem azt jelenti, hogy most olcsóbb az orosz nyersanyag, mint volt a háború előtt, azt jelenti, hogy nem olyan drága, mint amennyibe más nyersanyagok kerülnek és nem emelkedett olyan mértékben, mint más nyersanyagok ára emelkedett. De sokkal több pénzt kerestek vele.
"A termelés és az export visszaesése ellenére a Gazprom pénzügyi teljesítménye 2022-ben nagyon erős volt, különösen 2022 első felében Európában tapasztalható jelentősen emelkedő gázáraknak eredményeként. A gáz ára rendkívül magas volt, magasabb, mint 2021 azonos időszakában. Így a 2022-es év felében a Gazprom rekord nettó nyereséget ért el, több mint 2500 milliárd rubelt (jelenlegi árfolyamon kb. 32 milliárd dollárt), többet, mint az előző két évben elért nyeresége együttvéve. "
Az Európának közvetlenül eladott nyersanyagainak mennyisége jelentősen csökkent, ahogy Európában sorra épültek pl. az LNG terminálok, úgy az oroszok sem ültek sirdogálva, hanem építeni kezdték a maguk LNG üzemeit, kikötőit és más országok, India, Kína fel a vezetékeket is.
"A szankciózás után viszont ez energia és üzemanyag árak meredeken kezdtek emelkedni a világban. EZEKHEZ AZ ÁRAKHOZ KÉPEST voltak kénytelenek az oroszok alacsonyabban eladni a termékeiket, de az az ár nem X-nél volt kevesebb, hanem az extrém magas világpiaci árnál."
A jelenlegi árból vond ki a nagyfelvásárlók diszkontját és a hajózás többletköltségeit és csodálkozz.
"A nyomott ár nem azt jelenti, hogy most olcsóbb az orosz nyersanyag, mint volt a háború előtt"
De, pontosan azt jelenti, az oroszok jóval olcsóbban tudják eladni, mint a háború előtti években.
"De sokkal több pénzt kerestek vele."
2022-ben. A 2023 első féléves külkereskedelmi adat viszont jól mutatja, hogy ez egyszeri alkalom volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!