Miért mondják sokan hogy a második világháború igazi kirobbantó oka az első világháborút lezáró békeszerződés(ek) volt?
Figyelt kérdés
2023. aug. 4. 09:57
1/8 anonim válasza:
Azért, mert így volt.
Nagyon igazságtalan békeszerződések születtek akkoriban.
2/8 anonim válasza:
Ahogy a bölcsebbek akkor előrelátták: "Ez nem békekötés, hanem csak fegyverszület néhány évre."
3/8 anonim válasza:
Sokan úgy vannak vele, hogy konkrét második világháború nem is volt, hanem csak az első folytatódott kis pihenés után.
4/8 A kérdező kommentje:
Na de konkrét érvek emellett?
2023. aug. 4. 10:38
5/8 anonim válasza:
Végülis más okok is bejöttek idővel, de sokáig így tűnt. Pl. a gazdasági világválság miatt került Hitler hatalomra. És addigra enyhült a vesztesek elnyomatása. De még benne volt az emberekben ez a sérelem, és a területi veszteségeket is vissza akarták kapni a németek, pl. Lengyelországgal szemben. Illetve Anschluss, Trianon, stb. Végül a német-lengyel konfliktus volt a 2. vh kezdete. De a sok német halott, éhezés, a Ruhr-vidék megszállása (amit Hitler szüntetett meg), demilitarizálás, a francia és lengyel keménykedés is nagy szerepet játszott.
6/8 anonim válasza:
Bennünk az él, ahogy Németországot tönkreverték a II. VH.-ban, és feloszlatták 2 részre, ha csak átmenetileg is. Az I. VH után Németország talpra állt, miközben a legyőzőinek bőven voltak belső problémáik a gyarmatokkal. N.O-t vagy jobban megbüntették a kelleténél, vagy kevésbé. Pl. az OMM. a korábbi formájában megszűnt, No. egységes maradt.
Az olaszok, japánok a nagy osztozkodás során kevesebbet kaptak a reméltnél, ez német szövetségessé tette őket. Bár ez csak az egyik ok volt.
7/8 anonim válasza:
Igazából leírták előttem. Az a béke fenntarthatatlan volt. Nem gondolhatták komolyan, hogy Németország eltűr egy ilyen megalázó és igazságtalan békét. Ahogy azon sem szabadna meglepődni, hogy szintén megalázott és igazságtalanul büntetett szomszédos népeket (köztük minket magyarokat) milyen könnyen fel tudta Németország tüzelni a Nyugat és az oroszok ellen.
8/8 anonim válasza:
Igazából a versaille békeszerződés és a trianoni békediktátum nem csak a területeket vette el de korlátozta a haderőt is, nem lehettek páncélosok és tankok, mint tudjuk ez nem tartott sokáig, ahogy Vladimir Ilyics Lenin fogalmazott trianon kapcsán: "ez nem béke ez uzsorások és gyilkosok békéje, amit egy erejevesztett nemzetre eröltettek igazságtalanul és egy szikra ami néhány évtized múlva egy újabb véres háborút eredményezni"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!