A férfiak azért tagadják a túlnépesedést mert ha beismernék rájönnének hogy nem kellene hencegniük a férfiasságukkal? A nők vagy a férfiak a hibásak a túlnépesedésért?
Inkább a férfiak hiszen a nőket kényszerítették a gyerekszülésre évszázadokig (nem volt beleszólásuk a szexbe)
Bár érdekes jelenseg hogy felmelegedés tagadói között meg inkább több a nő
+kérdés: Az evolúció mit kezd a túlnépesedéssel? Előfordultak ilyenek az emberi civilizáció történelmében, vagy az állatvilágban?
Kérdező
Előhúztál a seggedből egy állítást. Támaszd már alá valamivel, ha lehet.
Pláne, hogy olyan gyenge lábakon áll, hogy az valami elképesztő:D
A természetben visszacsatolások vannak, egy-egy túlszaporodott populáció feléli a forrásait, utána nagy részük éhen pusztul. Vagy jön egy járvány.
Alapesetben a ragadozói is szaporodnak, és akkor azok is jobban laknak.
Az ember nagyon sikeres abban, hogy kikerülje a természeti rendszer rá vonatkozó visszacsatoló hatásait. Minket nem igen ragadoznak már más lények, a betegségeket is meggyógyítjuk.
Az persze fontos kérdés, hogy a kérdést milyen időtávon vizsgáljuk, mert pl. olvasni olyanokat, hogy az antibiotikumok nemsokára (pár évtizeden belül?) már nem fognak hatni. Ha addig nem találunk ki valami új megoldást, akkor lesz egy erős globális népességfogyás.
Illetve az erőforrások kérdése előbb-utóbb minket is utolér, ha nem mostanában, akkor akkor, amikor 30 milliárdan leszünk. A lényeg, hogy van ilyen szám, ami már sok erre a bolygóra.
Egyébként nem csak mi vagyunk túlszaporodva, hanem a haszonállataink is, tyúk, tehén.
Van az a két döbbenetes ábra erről. A második képen látjuk, hogy az összes emlős közül mindössze 4% vadállat, a többi mi vagyunk és a jószágaink.
A kérdés nem az, számomra, hogy ki tehet róla, sok kulturális minta, az ösztöneink, évszázadokon át helyesen működő viselkedések egy új felismerés tükrében nem olyan könnyen fogadhatók el.
A népesség szabályozást nem ússzuk meg. Ha nem mi oldjuk meg, megoldja a természet.
E mellett a gazdasági berendezkedés ugyanolyan elavult, mint az a csóró, aki 8 gyereket akar ide szülni. Tehát a gazdaságot át kell alakítani, hogy ne akarjon folyamatosan növekedni, mert az rengeteg problémát okoz.
Könyv a témában: David C. Korten: Gyilkos vagy humánus gazdaság
Részlet:
„Tetemesen csökkentenünk kell az összes emberi igényt a Föld természeti rendszereivel szemben, a forrásokat igazságosan kell elosztanunk, be kell fektetnünk a természeti és társadalmi tőke megújításába, és korlátoznunk kell – sőt, meg kell fordítanunk – a népesség növekedését olyan eszközökkel, amelyek növelik az igazságosságot, erősítik a közösséget és biztosítják a hozzáférést a családtervezési szolgáltatásokhoz. […] Első látásra megalázó korlátozásnak tűnhet, de meg kell tanulnunk gazdaságunkat úgy szervezni, mint a Föld életfenntartó rendszereinek egyik alrendszerét. Ehhez új mutatókra van szükségünk, s problémáinkról másképp kell gondolkoznunk, azokat másképpen kell megoldanunk, s egymáshoz máshogy kell viszonyulnunk. […]
Az asztronauták az űrben, egy járműbe szorosan bezárva, világosan tudják: jóllétük attól függ, hogy van-e megfelelő készletük oxigénből, üzemanyagból, élelemből, vízből és más lényeges dolgokból. A folyamatok minimalizálása és mindennek az újrahasznosítása alapvetően fontos hosszú távú jóllétük szempontjából. Mivel semmit nem tudnak helyettesíteni, semmit sem dobhatnak el.”
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!