Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az infláció a háború miatt...

Az infláció a háború miatt tört ki? És a háború miatt miért ilyen drága minden?

Figyelt kérdés
2023. júl. 4. 22:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%

Az EKB már a covid előtt iszonyat mértékben gyártotta a pénzt, amit a járvány és a háború megtöbbszörözött. A több pénz nem eredményez több árut, szolgáltatást. Extrém példa Magyarország a 2.WW után. Pénz van dögivel. Áru?

Az állam 0% körül tarthatná az inflációt, de az emberek jobban akarak élni. Pl. pedagógustüntetések, orvosok bérrendezése,.... Attól, hogy több a pénzük, több lessz az árú? A torta nem lessz nagyobb. Ha X csoportnak több jut, akkor Y-nak kevesebb.

2023. júl. 5. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. júl. 5. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
#10: pl. az adott politikusnak (vagy a strómanjának) vannak cégei, amikkel megnyeretik az állami gigaberuházásokat (pl. autópálya-építés), amiket aztán az adott cég többszörösen túláraz (pl. lélegeztetőgépek beszerzése covid alatt). Vagy a nyertes cégek visszaosztanak bizonyos százalékokat a pályázatokból az illetékeseknek.
2023. júl. 5. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%

Már 2016-ban, amikor a jegybanki alapkamatot leszállították és a jegybank elkezdte vásárolni a forintkötvényeket, nos már ezen a ponton sejtettük családi szinten, hogy itt baj lesz. Meg is indult az áremelkedés az ingatlanpiacon, beindultak a beruházások. Nos, a modell vagy gazdasági elképzelés csupán azzal nem számol (kiemelem, szándékosan), hogy a termelési eszközök korlátosak, a munkaerő és szakértelem pedig szűk kapacitás. Itt pedig már egyértelműen megsejthető a piramisjáték jellege az egész pénzrendszernek és az erre felépített "gázdáságpojitikának".

Magyarul, egyszerű emberek szintjére lefordítva, a hitelpénzzel azt az illúziót keltették, hogy a megtakarítások széles spektrumban állnak rendelkezésre és várnak befektetésre... S mivel rengeteg új vállalkozás alakult ebből adódóan, ezért megnő a termelési eszközök ára. bumm... Az az igazság, ez az egész már túlnő Orbánon, ugyanis ugyanez a tendencia zajlik az eurózónában és Amerikában is. Ott csupán a helyi infláció azért alacsonyabb, mert az árupiacon szinte minden vagy dollárt vagy euró elszámolású, így ezekre egyelőre van kereslet, így a vásárlóérték valamelyest stabilabbnak TŰNIK. De csak tűnik, ugyanis a dollár már réges régen elvesztette az értékének a 99,9 százalékát, ha csak a monetáris bázis bővülését tekintjük.

Persze vágom, nyugodtan le lehet szavazni meg el lehet kezdeni kontezóni, csak épp a laposfölddel meg a gyíkemberrel ellentétben ezt egzakt módon ki lehet mutatni és alá is lehet támasztani.


Az embereknek észre kellene végre venni, hogy a bankrendszer az óriási globális vállalatokkal és a gyógyszerlobbival, háborúlobbival csak arra és csakis arra törekszik, hogy minél több adósságot hozassanak létre az általuk koordinált ú.n. fiat pénzrendszerben, s a középosztály maradékát (akik rendelkeznek termelési eszközzel, vagyonnal, azaz függetlenséggel), a hitelpénzzel gerjesztett versenyben kifárasszák és tönkretegyék.


Akinek van szeme a látásra az meglátja, a többi meg maradjon buta.

2023. júl. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
62%

Az inflációnak komplex okai vannak, szerepet játszik benne a covid utáni gazdasági újraindítás, ami felhajtotta az árakat. Szerepét játszik benne az energiaárak emelkedése is, ami már a háború előtt beindult, ahogy az oroszok felhajtották az árakat.

És igen, szerepet játszik, különösen az élelmiszerek inflációjában az orosz-ukrán háború, ugyanis az EU egyik legfőbb exportőre Ukrajna, amelynek nagyon sok szántóföldjén traktorok helyett tankok masíroztak az elmúlt 1,5 évben. Hazugság lenne azt mondani, hogy nem volt szerepe a háborúnak ebben. A háború és a válaszul adott szankciók pedig tovább emelték az energiaárakat is, ami tovább drágította az élelmiszereket. Azt se felejtsük el, hogy tavaly egy súlyos aszály is nehezítette a termelést, a takarmány ára is az egekbe szökött, ez pedig kihatással volt a húsok, tej, tojás árára is. Ezek a kormányon kívül álló tényezők, és minden európai országban magas, rég nem látott inflációt hoztak. Na de. Tudjuk, hogy nálunk a legmagasabb az infláció toronymagasan az EU-ban, Európában pedig a második Törökország mögött.

Ennek az okait viszont már az Orbán-kormányon kell számonkérnünk.

A gyenge forint mindenképpen hozzájárult ehhez, amihez a kormány és a jegybank pénzügyi politikája nagyban hozzájárult, sőt tudatos gyengítés volt. Jó volt egy évtizedig a gyengülő forint, mert így a nevetséges bérek forintban jól mutattak.

A másik, hogy a választások előtt rengeteg pénzt osztottak ki a magyaroknak, volt itt egyszerre 13. havi nyugdíj, nyugdíjprémium, szja visszatérítés, szja mentesség, minimálbér megemelése, egy szóval minden. Csak hogy nyerjen megint a Fidesz. Ha több pénz jut az emberekhez, elindul nak az extrém költekezések, az az árakat is emelni fogja.

Ez és az éveken át mértéktelenül gigaberuházásokra elszórt pénz ráadásul hatalmas hiányhoz vezetett az államkasszában.

Aztán ott voltak az árstopos. A boltok nem veszíthetnek. Éppen ezért a veszteséget rápakolták a nem befagyasztott árú termékekre, sőt, talán ki is használták a helyzetet, és indokolatlanul drágították a termékeket, még több profitért. Az se segített, hogy a hiányt kompenzálandó, extraprofit és egyéb adókat vetett ki a kormány a cégekre, amit azok egyből a fogyasztókra hárítottak.


Gyenge forint, extrém pénzosztás, államháztartási hiány, emiatt megemelt adók, plusz az árstopok.

Orbánék hibás gazdaságpolitikája rátett egy lapáttal a nemzetközi szinten is rég nem látott inflációra.

Ezért nevezi az ellenzék orbáni inflációnak a jelenlegi helyzetet. Van háborús, szankciós infláció is. Csak nálunk nem tisztán erről van szó, hanem erre nagyban rárakódik az orbáni infláció.

2023. júl. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
62%

#14: hát persze, de igazából az egész pénzrendszer csak illúzió.

Ha akarnánk, akkor holnaptól értéktelen lehetne minden valuta, és véget érhetne a bankrendszerek uralma.

Az más kérdés, hogy akkor onnantól hogyan oldanánk meg a kereskedelmet. Végső soron csak a pénz bevezetéséhez jutnánk, annak minden káros kapitalista elmével. Sajnos minden cég, minden vállalkozás, minden bank profitorientált. Amíg értéke van a pénznek, ami tulajdonképpen értéktelen papírdarab, és aminek a fedezete is haszontalan fém, addig ezek a visszásságok is megmaradnak.

2023. júl. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
@Ákos13 látszik te is olyan buta vagy mint a sötét éjszaka.
2023. júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#17: Köszi a személyeskedést, bunkókám.
2023. júl. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod, hogyan kell lopni közpénzből? Szegény ember.


Néhány eset. Végy egy állami beruházást. Legyen a faladat 100 milliós. De titkold. Tudja valaki ellenőrizni? Igen, aki tud számolni, erre azt mondják, nem tudja alátámasztani. De ez nem számít, mert pályázatot írunk ki, meghatározzuk, ki pályázhat, megnyeri. (mert a döntőbíró eg politikai szolga). Azt mondja, egymilliárd a költség. Kifizetik, ő kap 100 milliót pluszban, így 800 millió a megrendelőé, azt tesz vele, amit akar. Hány ilyen van egy évben? Ha akarom 20, ha akarom 100. Hiszen mindent én döntök el.

Aztán. Kitalálunk pár adót. ma dupla annyi van, mint 15-20 éve.

Több száz. A NAV beszedi, átutalja az államkincstárba. Tudod mennyit szed be? Nem, mert titkos. Tudja a NAV dolgozó, mennyi folyt be? Kevesen tudják, A többi nem fér hozzá ilyen adathoz. És mi van, ha eljár egyi szája? Egyfelől semmi, mert ráfogják hogy hazudik. Másfelől a többség nem hiszi el. De legfőképpen: eljárt a szája! Nézd meg, mi lett vele. Hadházy Ákosnak hívják.


Tudod mennyit tudok ellopni az államháztartásból, ha én hozom a szabályokat? Pontosan annyit, amennyit akarok. Évente úgy ezer kétezer milliárdot. Na nem egyedül, van rá nagyjából 100 nagykutya, tízezer kiskutya, és százezer pincsi. Őket csak jóllakatják, de aki nem viselkedik elég lelkesen és aktívan (nem fenyegeti eléggé a szomszédját, vagy nem súgja be) akkor ki fog maradni.


Utcát seperni sokkal nehezebb és több tudás kell, mint milliárdokat lopni. Csak persze előbb hleyezkedni kell, mert anélkül nem megy.

2023. júl. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!