Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meg tudnám kapni a magyar...

Meg tudnám kapni a magyar állampolgárságot ha Magyarországon születtem?

Figyelt kérdés

Szerb állampolgár vagyok mert mind két szülőm szerb származású és nincsenek magyar gyökereim.


Szüleim a rendszerváltás óta Magyarországon élnek, és én itt születtem. Magyar anyanyelvű vagyok, azért nem lettem magyar állampolgár születésemkor mert Szerbia nem Eu-s ország. Így születésemkor nem kaptam magyar állampolgárságot.


Magyar iskolában jártam, de az érettségit nem tudtam befejezni családi okok miatt. Így emiatt csak 8 általánosom van.


Ilyen esetben megkaphatom az állampolgárságot?


2023. jún. 11. 23:29
 1/1 anonim ***** válasza:

A magyar állampolgárság megszerzése kérelemre, honosítás által:


A honosítás feltételrendszerében és az eljárásban élnek a tradícióink és vannak olyan szabályok, amelyek nemzetközi kötelezettségvállalásaink nyomán váltak a magyar állampolgársági jog részévé. A honosítás feltételei más államok jogához hasonlóan azt a kritériumot hivatottak mérni, hogy mennyire szoros az állam és leendő állampolgára közötti kapcsolat, mily mértékben illeszkedett be a kérelmező a magyar társadalomba.


A hagyományos honosítás általános feltételei: a magyarországi lakás és megélhetés biztosítottsága, a büntetlen előélet, a honosítás a közbiztonságot és a nemzetbiztonságot nem sértheti, továbbá alkotmányos alapismeretekből magyar nyelven vizsgát kell tenni, kivéve, ha a kérelmező ez alól a törvény alapján mentesül.


Alapvető feltétel, hogy a kérelmező Magyarországon élő külföldinek minősüljön, azaz állandó jellegű magyarországi tartózkodásra jogosító engedéllyel rendelkezzék és lakcímét a polgárok személyi adat és lakcímnyilvántartása tartalmazza. A honosítási kérelem benyújtását megelőző időtartam – más államok szabályozásához hasonlóan – az egyes személyi kategóriák esetében eltérő:


akit nem illet meg kedvezményes elbírálás, nyolcévi ittlakás után nyújthat be honosítási kérelmet,


!!!!!! ötévi ittlakás után honosítható az, aki Magyarországon született, vagy már kiskorúként letelepedett, bevándorolt vagy regisztrációs okmányt kapott, illetve a hontalan !!!!!!

2023. jún. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!