Miért nem vezetik be világszinten a szolidaritási adót, aminek az a lényege, hogy a gazdag országok X összegért lemondanak valamiről a szegényebb országok javára?
Pedig alapvetően jó elgondolás, csak nem ebben a formában. És az alapoktól kellene kezdeni, azaz, a gondolkodás megváltoztatásával, ami néhány itt kommentelőre is ráférne.
A kérdésben amúgy benne van a szolidaritás szó, amit egyszerűen figyelmen kvül hagytatok, vagy azt sem tudjátok, mit jelent.
Igen, a kérdező valószínűleg fiatal, de pont ezért érdemes rá odafigyelni, mert még nem mérgezte meg a gondolkodását a politika.
Átmenetileg pénzügyi segítséggel is, ám leginkább oktatással, beruházásokkal, és mindenekelőtt a kizsákmányolás beszüntetésével, kedvező gazdasági környezet kialakításával kellene segíteni a fejlődő országokat, igen, úgy is, ha ez hátrányt okoz a fejlett országoknak! Az egyenlötlenségek csökkentése lenne ugyanis a cél, ami a fejlett országok egyes lakói számára lemondással jár (ezért szükséges az elején említett gondolkodásmódbeli változtatás).
Sajnos, a rövidtávú előnyökre való törekvés felülír mindent a legtöbb ember fejében.
Nagyon messze vagyunk még attól, hogy egy valóban fenntartható, igazságos társadalmat hozzunk létre. Jelenleg épp ellenkezőleg, az egyenlőtlenséget növeljük.
(És hát, valóban, Magyarország nem a támogatandó, hanem a támogató országok csoportjába tartozik, vagy egyikbe sem, hanem valahol középen vagyunk.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!