Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik ellenzik azt, hogy az...

Akik ellenzik azt, hogy az állam segítsen a szegényeken, szociális programokat indítsanak, ők félelemből ellenzik, mert attól félnek, hogy így a lustaság, alkoholizmus, drogfogyasztás fog élre törni? Miért kell ettől félni?

Figyelt kérdés

Az én szüleim is sokszor mondogatták nekem, hogy tanuljak, mert úgy végzem, mint az a hajléktalan, ne álljak szóba link alakokkal, mert azok csak lehúznak és stb. Ezek azért ártalmasak, mert ez nem egy egészséges társadalomhoz vezet. A társadalom attól társadalom, hogy szolidaritást vállalunk egymással még akkor is, ha ez rövidtávon kényelmetlen lesz nekünk, de hosszútávon megérje ami nagyobb kényelemhez vezetne. A mi politikusaink egyfolytában rövidtávon terveznek, nem vállalnak be hosszútávú programokat inkább populista politikát folytatnak.

Mivel egészségesebb társadalomhoz vezet az, ha együttérzünk egymással és szolidaritást vállalunk, miért kell attól félni, hogy a szolidaritás ahhoz fog vezetni, hogy a lusta, link, alkoholista emberek hordái fognak portyázni és szorgalmas becsületes embereket elnyomják és kvázi visszatér az őskor? Mert én a nagyon jobboldali, neoliberális, "akinek nincs semmije az annyit is ér" típusú emberekben ezt a félelmet látom és ezért nem akarják, hogy szolidáris politikát folytassanak. Miért kell ettől félni amikor vannak országos példák, hogy a szolidáris szocdem intézkedések jólétet hoztak a nyomor helyett és nem a lusta, gazember, alkeszek uralkodtak a becsületes, szorgalmas emberek felett?


2023. ápr. 23. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
"Valaki" ezt elhintette a társadalomban még 2006-2010 közt, és mindenki bevettee ugyanúgy, mint a Sorosmigráns-témát.
2023. ápr. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
#1 Pontosan. Ebben "példás" együttműködés volt az akkori kormány és ellenzéke között.
2023. ápr. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Hogyha bennem van annyi, hogy kijárok egy 5 éves egyetemet, minden nap ledolgozok 8,5 órát, miért lenne igazságos, ha az én pénzemből azt etetnénk aki egész középiskolában csak piálni járt és nem képes elmenni dolgozni, de csinál 5-6 gyereket, mintha pl a tömegközlekedést fejlesztenénk, esetleg támogatnánk a kisvállalkozásokat/munkavállalókat??? Nem gondoltad át.

Úgy lehet felszámolni a mélyszegénységet, ha még nagyobb szakadékot csinálsz közéjük, mert így legalább rá lennének kényszerítve a hasznos munkára. Ismered a mondást, hogy "ha etetni akarod az éhezőket nem halat kell nekik adni, hanem megtanítani őket halat fogni".

2023. ápr. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

#3 Tudod te hányan tengődtek akkor munka nélkül diplomával, sőt több diplomával is? Nagy részük azóta már elmenekült a városból, sőt már az országból is. Azért jut neked most munka.

És igen, pontosan akkor, a legnagyobb munkanélküliség idején hintették el, hogy csakis kizárólag a cigányok vannak munka nélkül, ők is azért mert nem is akarnak dolgozni. Ez bizony a Gyurcsány kormány idején volt, a Fidesz meg az akkori Jobbik pedig ellenzékből támogatta. Ők is állandóan csak cigány munkanélkülieket mutogattak a tévéikben, mintha legalábbis csak ők lennének munkanélküliek.

2023. ápr. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Ez egy összetett probléma. A segélyeken élősködő c*gányok létező jelenség. Ugyanakkor nem igaz az, hogy mindenki csak magának köszönheti a szegénységet. Sokan önhibájukon kívül kerültek rossz helyzetbe. Aki pedig a múltban hibát követett el, azt sem kell leírni egész hátralevő életéte.
2023. ápr. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#00:31

Pontosan igazad van! Épp ezért mondtam, hogy nem lenne igazságos. Ez a téma nem ilyen egyszerű mint ahogy feltették a kérdést, hogy adakozzunk meg szolidaritás és kész... Szigorúan meg kell válogatni, hogy milyen feltételekkel járjon bármi támogatás, és ezeknek munkára ösztönző feltételeknek kell lenniük. Ingyen pénzt adni rettentő nagy hiba lenne, mint amit a kérdező elvár.

Aki nem akar dolgozni mint a cigányság, azt nem kell támogatni.

2023. ápr. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 Azért ez nem egészen így van még a "cigányság" esetében sem. Én még nagyon jól emlékszem azokra az időkre, amikor a cigányok is dolgoztak. Gyerekkoromban nálunk az erdészetnél dolgoztak, a környező bányákban, üzemekben. Később, amikor felnőttként már én is dolgoztam, akkor az ÉPFU-nál nagyon sok cigány sofőrünk volt. Most is dolgoznak ott, ahol jut nekik munka. Ahol meg nem, ott még ezzel a nyomorúságos közmunkával is sakkban tudja őket tartani a Fidesz.

És most már a nagyobb városokban, ahol lehetőségük van rá, egyre többen tanulnak is közülük.

És vannak a tényleg nagyon leszakadt rétegek, nekik pedig felzárkóztatási programok, megfelelő oktatás, ösztöndíj programok kellenének, és akkor tudnának fejlődni ők is. Hidd el, ha nem is mindannyian, de nagyon sokan élnének is vele.

2023. ápr. 24. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 peca1000 ***** válasza:
65%
Nézz körül a gyárakban, sok C dolgozik ott is, láttam saját szememmel, targoncáztam több helyen. Aki lustaságból nem melózik, lóf@szt kapjon, ne segélyt és szolidaritást.
2023. ápr. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Megint itt egy rakás ember, aki nem érti, hogy milyen szegénynek lenni. Nem kicsit nehezen pénzt beosztani, nem alsó középosztálybelinek lenni, hanem szegénynek. Én voltam szegény és nagyon kiábrándító helyzet. Nem lát az ember kiutat, főleg nem egy olyan országban, ahol még mindig átlag 7 generáció a mélyszegénység és a virtigli középosztály közötti átjárás. Annyira sok mindent nem értetek.
2023. ápr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!