Ha kiderülne, hogy az usa feleslegesen gyilkolt meg egyedülálló módon két városnyi embert atombombával akkor lehetne terrorállamnak nyilvánitani őket?
3,5 pipasnak
A Szovjetunió miatt adták fel a japánok nem az usa miatt tehát az usa háborús bűnös, és itt a szovjetek a megmetők amennyiben igazad van és milliók menekültek meg hogy japán kiszállt!
"a két irányból érkező két hatalmas sereg értelmetlenné teszi az ellenállást. A szovjetek belépése mind a diplomáciai, mind a katonai opciót kilőtte. Japán reményei egyetlen csapással elenyésztek. A szovjet invázió alapjaiban rengette meg a birodalmat"
12.
Amit te irsz az a nem józan.
Szükséges kimondani,hogy az usa a BŰNÖS mert sokáig az ellenkezőjét plántálták az emberekbe így a megmentőnek hiszik!
#13
Japán inváziójára készülõ tengerészgyalogosok másképp látnák.
A japánok egy fafejű egy népség voltak. Háborúval próbálkoztak Szovjet-Oroszország ellen, az kudarcot vallott, akkor Kínában népirtást tartottak, és végül az USA ellen is háborút provokáltak ki.
Sokáig ment a maga útján, lassan a háború, 1944 végétől / 45 elejétől lett lehetősége az USA-nak, hogy bombázó hadjáratot vezethessen a japán anyaszigetek ellen.
A bombázó hadjárat nem az USA öncélú háborús művelete volt, hanem már 1942-ben és 43-ban mind hivatalosan, mind a kormányközi tárgyalásokon megállapodtak, hogy senki nem köt semmilyen különbékét, hanem a teljes megadásig háborúznak.
Az oroszok elsődlegesen a németekkel háborúztak, de az amerikaiaknak is nyitottak katonai reptereket Petropavlovszkban és Vlagyivosztokban, ahonnan hatósugáron belül volt egész japán. Nem volt felhőtlen szövetségesi viszony a kettő között, az amerikaiak saját tulajú repterekről indultak bevetésre, a Palau és Mariana-szigetekről.
Először hagyományos, gyújtóbombákkal próbálkoztak, annak lett 500,000 áldozata, és 8 millió fedél nélkül maradtja, normális esetben ez elég lenne a fegyverletételhez, de a japán kormány fanatikusokból állt, a háború folytatása mellett döntöttek.
Hirohitó császár az csak uralkodott, de nem kormányzott.
Megtörtént a kettő atomcsapás, a császár engedékenynek mutatkozott a fegyverletételre, de Tódzsóék puccsal próbálkoztak, a háború folytatása mellett, ők akkor is terveztek háborúzni, amikor az oroszok forró késként vágták át magukat a Kwantung-hadseregen, és orosz csizmák trappoltak volna az anyaszigeteken.
Fanatikus ellenfelekkel nem lehetett sok mást tenni.
Szomorú esemény volt, szükséges rossz.
A Szovjetunió ugyan nem üzent hadat Japánnak, de attól még 1,5 millió katonával és az ahhoz tartozó gépparkkal és logisztikával (5,500 harckocsi, 3,700 repülő, 27,000 tüzérségi eszköz) offenzívát indított Mandzsúriában az 1,2 milliós Kwantung-hadsereg ellen.
Az oroszok bedarálták a Kwantung-hadsereget, de attól még a japánok nem tették le a fegyvert, tovább harcoltak, következett a partraszállás a Kuril-szigeteken. Tervezték a Hokkaidó ellenit is, és az USA szólt közbe, hogy Ne !
A japánok fanatikus őrültek voltak, hogy még az oroszok ellen is felvették a harcot, úgy, hogy ők voltak a hunyók.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!