Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Horvath vagy Horváth?

Horvath vagy Horváth?

Figyelt kérdés
Vezetéknév változtatásról van szó, ez egy hosszú történet, és arra lennék kíváncsi h ti melyiket vállasztanátok? Horvath vagy pedig ékezettel Horváth?
2010. okt. 8. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ékezeteset, az felel meg inkább a magyar helyesírásnak, meg szerintem jobban is néz ki, a másik olyan, mintha úgy gépelte volna valaki, hogy nem használ ékezetet.
2010. okt. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Régies helyesírású nevet nem lehet felvenni, kivéve, ha volt ilyen nevű ősöd. Olyan név magyarul, hogy "Horvath", nincs, így nem is fogják engedélyezni.
2010. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

éljen, újra tanultam valamit :)

köszönöm a válaszokat!!!!!

2010. okt. 8. 13:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Most az mire jó, hogy minden alkalommal, amikor kérdezik a vezetéknevedet (pl. ügyintézésnél), akkor hozzá kellene tenned, hogy NEM, NEM, NEM JÓ!!! ÉKEZET NÉLKÜL!! ?!

Egyébként az előzőnek igaza van, nem engedélyeznék így, ilyen formában.

2010. okt. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, és én is a Horváthra gondoltam, meg gondoltam h a ékezet nélkül nem engednék, de azért felszerettem volna tenni a kérdést, remélem nem baj oO"
2010. okt. 8. 14:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!