Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez a dolog, hogy 2040-re...

Ez a dolog, hogy 2040-re elfogy az olaj, és összeomlik a civilizáció, igaz lehet?

Figyelt kérdés
2023. márc. 31. 15:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
#10: Mondjuk én is hasonlóan gondolom. Szerintem mire odajutunk, hogy annyira megdrágul az olaj, más fogja kiváltani, és ugyanúgy fogunk élni, legfeljebb kevesebb szennyezéssel. Ez a világvégerettegők szórakozása.
2023. márc. 31. 15:49
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nem baj. Amúgy is egy ökör világ ez a globálkapitalizmus, hogy ahelyett, hogy helyben termelnénk minőségi árut, kínából importáljuk a gagyit. Akkor a jólétnek lesz vége, de az nem is baj, amúgy is az teszi tönkre a környezetet. Rosszabbul fogunk élni, de nem biztos, hogy rosszabb lesz nekünk."


Én teljesen egyetértek veled, és egész biztos, hogy én nem gyújtogatnám fel a parlamentet emiatt :D


De sajnos viszont nagyon sok ember igen.


Mert gyakorlatilag évtizedeken át, több generációt kondicionált arra a világ jelenlegi működése, hogy a mindig több és több fogyasztás az élet értelme, célja.


Az ilyen emberek meg nem hiszem, hogy csak úgy beletörődnének ebbe az új világba, ezért aztán van rá esély, hogy komoly balhék, lázadozások, háborúk, ilyesmik lesznek végül.


Ezért is írtam, hogy nem tudom megmondani, hogy össze fog-e omlani a civilizáció.

Nincs kizárva ez a forgatókönyv sem.


Nekem ez csak a személyes véleményem, hogy az emberek nagy része alkalmazkodni tud majd, de lehet, hogy csak magamból indulok ki, mert én eleve nem ilyen fogyasztói szemlélettel élem az életemet, ezért nekem aztán egyáltalán nem tragédia, ha nem tudok elmenni nyaralni vagy nem tudok új telefont venni.

2023. márc. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
#12: Attól függ, egyik napról a másikra történik-e az életszínvonal csökkenés, vagy lassan, de fokozatosan. Mert az utóbbit meg lehet szokni. Mondjuk én abban se vagyok biztos, hogy így lesz, mert addigra már simán kiválthatják valamivel az olajat.
2023. márc. 31. 15:53
 14/15 anonim ***** válasza:

"Mondjuk én abban se vagyok biztos, hogy így lesz, mert addigra már simán kiválthatják valamivel az olajat."


Na erre viszont egészen biztosan tudom neked mondani, hogy nem fogjuk az olajat kiváltani semmivel a következő 20 évben.


Legfeljebb a személyautók egy részében, de a globális szállítmányozási rendszer nem személyautókkal történik.


A legjobb akkuk energiasűrűsége is csak a töredéke mondjuk a benzinnek vagy a dízelnek.


Egy másik kérdésnél ezt már kifejtettem részletesen:


A legfeljettebb akksik energiasűrűsűge kb. 0,5 megajoule/kg, a benziné 46 megajoule/kg. Kb. a dízel is ennyi.

92-szeres a különbség.

Egy szép nagy konténerszállító hajó elhasznál kb. 300 tonna üzemanyagot NAPONTA!!.

Tehát egy kéthetes út alatt 4200 tonnát.

A hasznos terhe egy ilyen hajónak kb. 25000 tonna.

Szorozd csak fel azt a 4200 tonnányi üzemanyagot 92-vel:

386 400‬ tonna.

Ekkora tömegű akksi-pakkot kellene magával vinnie, miközben az egész hajó összesen 200 000 tonna körül van.


Ha még fel is találnának mondjuk holnap egy 20szor ekkora energia-sűrűségű akkumulátort, akkor az még mindig azt jelenti, hogy 19 300 tonnányi akkut kéne egy hajóra felpakolni, nyilván a hasznos teher kárára, ami azt jelenti, hogy egy átlag konténer-hajó 25 ezer helyett csak 10 000 tonnányi cuccot tudna szállítani, azaz szállítási költség már önmagában emiatt iszonyatosan elszállna.


De mondom, még ez is egy mese-scenario - 20 év nem elég arra, hogy egy teljesen új akkumulátor-technológiának kidolgozzák a tömeggyártását, megépítsék a gyárakat, erre az új technológiára kiképezzék nagy tömegben a humán erőforrást, kiépítsék a beszállítási láncokat, és átépítsenek több ezer konténerhajót.

2023. márc. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az olaj nem fog elfogyni, civilizáció meg már nem lesz akkorra.
2023. márc. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!