Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a gond az unisex vécékkel?...

Mi a gond az unisex vécékkel? Ti támogatjátok?

Figyelt kérdés

Mármint az ősrégi társadalmi konvenciókon, jobboldali trollokon (ahol csak lehet betesznek a progresszíveknek), valamint a radikális, férfigyűlölő, szexista, feminista (sokszor TERF) előítéleteken (miszerint minden férfi potenciális szexuális ragadozó) kívül milyen érvek szólhatnak ellene? Mellesleg az erőszakolókat nem állítja meg egy "Női WC" tábla, naivitás ezt feltételezni, a gyakorlat sem ezt igazolja, és semmilyen bizonyíték sincs arra, hogy az unisex vécékben magasabb lenne a szexuális bűncselekmények száma. Ja és ezt a "hát de kényelmetlenül érezném magam, hogy férfiakkal/nőkkel kellene egy mosdóban lennem" típusú érveket is hanyagoljátok, mert ez pont olyan, mint mikor felszámolták a feketék szegregációját az USA-ban. Ott is először sokan hőzöngtek, de aztán hamar megszokták, s ma már ez a természetes.


Érvek mellette:

-végre megoldódna a transzvécék kérdése (nem lenne szükség rájuk)

-az emberek atrocitások nélkül elkísérhetnék a mosdóba a sérült, más nemű társaikat vagy más nemű kisgyerekeiket, hogy segíthessenek nekik

-nem kéne a nőknek feleslegesen sorban állniuk mikor a férfi mosdóban van egy csomó üres hely (vagy fordítva, bár ez ritkább)


Szavazzatok és lehetőleg érveljetek is mellette/ellene.


U.i: A "minek foglalkozol ilyen hülyeségekkel"; "ez meg kit érdekel"; "komolyan ez a legnagyobb probléma" jellegű hozzászólásoktól kíméljetek, mert csak ignorálás, lepontozás lesz az eredmény. Ha nem érdekel a kérdés, lapozz tovább. Köszi.



2023. febr. 16. 18:29
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
15%

#30: "férfiasabb transz pasi"


Összezavarodtam. Te most egy nőről beszélsz?

2023. febr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
63%

Egyrészt ott történik a legtöbb zaklatás/bekamerázás, ami vitathatatlan tény, és nem hagyható figyelmen kívül pusztán azért, mert egy hülye kis álomvilágban akarsz élni, ahol mindenki kijön mindenkivel.


A nemek meg nem elavult társadalmi koncepciók, hanem biológiai tények. Két nem van, és mindkét nemnek megvannak a saját szükségketei ilyen téren. Pl hogy oldod meg a piszoárokat?


Plusz.... Az úgy full oké, hogy te fricskát akarsz mutatni a régimódi gendereknek, meg minden, de mi van azokkal a nőkkel, akiket zaklattak már szexuálisan, és ezért nem mernék használni az ilyen wc-ket? Ők sose mozduljanak akkor ki otthonról egyedül 1-2 óránál hosszabb ideig, hiszen mi van ha használniuk kéne az uniszex wcket? Vagy mi van azokkal a nőkkel, akiknek ütközik a vallásával,hogy egy ilyen helyiségen osztozzanak férfiakkal? Nálunk az egyetemen pl volt egy rakás hidzsábos cserediák, akiknek ez valszeg probléma lett volna...


Az már önmagában progresszív, hogy egyáltalán vannak női wc-k. Nem voltak mindig, sőt, vannak helyek a világon, ahol ez egy olyan jog, amiért mái napig harcolni kell a nőknek (pl India, egyes afrikai országok) te meg jössz itt a hülye transzvécékkel.

Ez egyike azoknak a kérdéseknek, ahol néhányan már annyira progresszívek, hogy a nézeteik egy teljes kört leírva átmennek konzervatívba. Kell külön wc.

2023. febr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
32%
#31 Én egy pasiról beszélek, aki női nemi szervekkel született, és az orvos azt állapította meg, hogy nő. Egyébként rá tudsz keresni, hogy most hogy néz ki.
2023. febr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
22%

#33: "Én egy pasiról beszélek, aki női nemi szervekkel született, és az orvos azt állapította meg, hogy nő."


Hmmm. Csak én látok ellentmondást a mondatodban?

2023. febr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
0%
#34 Akkor fogd fel szakállas nőnek, de azt ne mondd, hogy neki a női mosdóba kell mennie.
2023. febr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
50%

#35

Na igen, ez lenne a lényeg valahol, hogy a nőknek és férfiaknak az elkülönített mosdók mint intim komfortzónák megmaradjanak és mindenki tartsa be az általánosan elfogadott társadalmi normákat, amelyek betartásával szabadon beléphetnek ezekre a helyekre. Sajnos a hamisan/cinikusan értelmezett "progresszivitás" nevében a liberális társadalmak mostanában próbálják ezeket a normákat semmissé tenni, mondván hogy pld egy kőműves kinézetű erősen borostás egyénnek is joga van a női mosdót használnia, ha ő kitalálta hogy mostantól Loretta lesz, mert CSAK! A legutóbbi skóciai kamu-transzgender pali körüli botrány jó példa erre.

2023. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
58%
#36 De basszus, fogd már fel, hogy egy biológiai nőről beszélek, aki kib.szottul férfiasnak néz ki, és őt a te logikád alapján a női mosdóba kellene küldeni.
2023. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Az emberek többsége nem tudja, hogy mi az a transz férfi, mert a transz nővel keveri.

Ezért nem érti, hogy miről beszélsz, mert fogalma sincs, hogy mi a transz férfi.

2023. febr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
34%
#38 A Google nemhasználata ismeretlen fogalmaknál nem mentség, sőt igazából az egyén szellemi képességére enged rálátni.
2023. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

#37

Ezek szerint félreértettél, Laith Ashley-t nyílván senki nem akarja női mosdóba küldeni, ő átment egy nemváltó procedurán és beleilleszkedik a társadalmi normákba férfiként.

2023. febr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!