Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért csak a lakáshiteleseknek...

Miért csak a lakáshiteleseknek akarnak segíteni?

Figyelt kérdés

"A devizahitelesek mellett a bajba jutott forinthiteleseken is segítene a kormány, de csak azokon, akik lakáskölcsönt vettek fel - mondta Orbán Viktor. Az áruhitelesek, köztük a gépjárműhitelesek, nem számíthatnak segítségre."

Ahogy gondolom a személyikölcsönt felvevők sem...De miért???


2010. okt. 2. 11:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%
Ja igen, az áruhitel: miért kell mindjárt mondjuk egy lcd tv-t megvenni? Mert az a menő? Akinek nincsen rá ne vegyen, vagy gyűjtögessen addig, ameddig nem jön össze az ára, ha egy évig akkor addig.
2010. okt. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem LCD tv vásárlásra gondoltam-mi van ha hűtőt vett, mert tönkre ment a régi?

Személyikölcsön: kapta a minimálbért, abból nem egyszerű ám megélni. Vedd hozzá, hogy albérletben él - mert a minimálbér kevés lett volna a lakáshitelhez. Esetleg ő is elveszthette ám a munkáját, nem csak az, aki lakáshitelt vett fel.

Valaki anno úgy gondolta, hogy neki igenis megéri az alacsony kamat miatt vállalni az árfolyamkockázatot és felvette a devizahitelt. Most, hogy nem tudja fizetni, a többi is "megszívja" mert nehogymár olyan naívak legyünk, hogy az állami segítség nem az állampolgárok pénzéből van.

Sajnálom őket, igen, nagyon - de ugyanúgy sajnálom azt is, aki nem volt elég "hitelképes" ahhoz, hogy lakáskölcsönt vegyene fel. Van egypár olyan ismerősöm, aki azért vett fel személyikölcsönt, mert a párja elvesztette a munkáját és az ő jövedelme, meg a családtámogatási ellátások kicsit kevésnek bizonyultak a mindennapi megélhetéshez egy 8 éves gyerekkel...

2010. okt. 2. 14:13
 13/16 anonim ***** válasza:

Nehéz megélni, valóban, de még nehezebb az embernek feladni az életszínvonalát, és emiatt fordultak sokan a személyi kölcsönhöz - ami hiba. Menj el BAZ megyébe vagy Szabolcsba, és nézd meg, hogy ott mennyiből élnek az emberek, és akkor látod, hogy mi mindenről lehet lemondani azért, hogy az ember ne halljon éhen.

Ha valaki elvesztia munkáját, és sok a kiadása? Ne töltsön benzint a kocsijába, költözzön kisebb albérletbe, mondja vissza a kábeltévét, ne telefonáljon össze 10e forintos számlákat, öltözzön fel ahelyett, hogy szétfűti az utcát is... sok mindenen lehet spórolni, csak ez kényelmetlenebb, mint felvenni egy hitelt, és várni a csodát.

2010. okt. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%

Ne haragudj kérdező, de én azt nem értem meg, ha valaki albérletben él, akkor felvesz minimálbéres fizetéssel személyi kölcsönt, akkor utána miből akarja fizetni az albérletet és személyi kölcsönt? Nekem ez magas...

Ilyenre személyi kölcsönt akkor sem vennék fel, előttem szólónak teljeen igaza van.

Áruhitel: rossz hűtő- ritka eset,de tegyük fel. Elromlott, egy áruhitel törlesztője a legtöbb esetben lehet havi 5-10000 Ft között, ha egy egyszerű kis khűtőről van szó (valljuk be már ötvenezer forintért is lehet kapni), ez nem olyan összeg, ami miatt éhen kell halnia valakinek, vagy vinnék a feje felől a lakást és az utcára tennék. Az áruhitel meg forint alapú amúgy is.

2010. okt. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de spec. ha nincs munkád és már a munkanélküli segélyre sem vagy jogosult, akkor csak az aktív korúak ellátását kapod, ami brutto 28.500.- - na abból finanszírozz akárcsak 5000.- forintot...
2010. okt. 2. 14:49
 16/16 anonim ***** válasza:
52%

És ha felveszed a személyi hitelt azt miből fogod finanszírozni??? Még egy hitelből? vagy a Csodára várva?

Itt volt a legnagyobb baj, mindent hitelből fedeztek az emberek még a kenyér árát is és most meglett a következménye mindennek.

A lakáshitel meg egy teljesen más tészta.

2010. okt. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!