Szerintetek baj, ha egy banda beleveszi dalainak témájába a saját politikai nézeteit? Ront ez a zenén, vagy épp javít? Egyáltalán érdemlegesen megváltoztat valamit?
Egyébként meg szerintem sokkal több popszámnak van politikai/társadalmi üzenete, mint azt gondolnátok. Ugyanis ha megfigyeltétek, akkor nagyon sok popelőadó miután már befutott, előszeretettel hívja fel az emberek figyelmét rossz helyzetben lévő országokra, népcsoportokra stb.
Pl. az egyik legpopulárisabb előadótól: Michael Jackson: Black or White; Heal the World; We are the World
Vagy Pink: Dear Mr. President; Family Portrait
De ez csak pár, ami eszembe jutott, rengeteg van, és mindez a mainstream-en belül, olyan is, amit akár naponta is leadnak a rádióban. Mi meg hallgatjuk és szinte észre sem vesszük, hogy miről szól, és azt gondoljuk, hogy tiszta szórakozásról...
Tisztázzuk mi számít politizálásnak. Szerintem az, hogy egy előadó felhívja a figyelmet országok helyzetére az nem az. A kérdező szerintem a párt politikára gondolt.
Az én véleményem az, hogy a zene ne vegyen részt az acsarkodásban.
Köszönöm az eddigi válaszokat!
És hát ha nemis a pártpolitika, hanem a politikai beállítottság a kérdés. Hogy szerintetek mit tesz, ha valaki mondjuk szélsőjobbos, vagy épp egy kormányban lévő, teszem azt "zöld" eszméről zenél, vagy a zenéjét azzal átszőve alkot.
A fenti mondatban csak egy példa a két eszmerendszer.
Gentleman egyáltalán nem popzene. A popzene az a Lady Gaga, meg az ilyen egynyári baromságok.
Szerintem a zene tartalmazhat politikát(lásd Bob Marley), vallást(lásd Bob Marley), filozófiát(lásd Bob Marley). De példának okáért a Kárpátia is jó lenne, ha:
1. nem igénytelen punkzene lenne az alap
2. az énekesnek lenne hangja
3. ha a közönség nem csak a "nekem van igazam, ha mást gondolsz beverem a képed" elvet alkalmazná.
ma 00:10
Akkor mi Gentleman, ha nem pop?
"De miért lenne buta egy szám, ha politika van benne vagy filozófia? És plána miért lehetne bármit rámondani? Ezek szerint az ,,ó jeee, újra itt a nyáááár, szerelmes vagyooook, sálllállááá" az nem buta szöveg, és más akármit nem is lehet a helyére kitalálni?"
Úgy értem hogy, a zeneíró két dolgot tehet, ha összetett politikai/filozófiai gondolatokat akar bevinni a szövegbe:
1, csinál egy buta szar alapot, és arra könnyen ráilleszti a politikai/filozófiai mondanivalót.
2, csinál egy jó számot, amire megpróbálja rásűríteni a politikai nézeteit, de mivel a gondolatok nem kerekek, ezért hozzáad mégegy részt/kínrímeket csinál/átírja kicsit a zenét hogy kiférjen még a gondolatmenet.
"A hurrá nyaralunk, itt a nyár, gyere te is táncolj!" típusú próbálkozások nem amiatt rosszak, hogy nincs politika/filozófia bennük, hanem mert botfülű embereknek készülnek akiknek a zenei igényeit bőven kielégíti ha sikerül felfogniuk a zene ritmusát és sikerül a 3 akkordhoz hozzászokni, a szöveget pedig könnyen megjegyezhetik, így ha először hallják a refrént, akkor a számból hátralévő 67 refrénbe be tudnak kapcsolódni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!