Bizonyos tekintetben még jól is járunk az energiaválsággal. Ti mit gondoltok erről?
Mit hoz az ember számára az energiaválság és a háborús helyzet?
Sokféle hiányt.
És ha az erőforrásokból hiány van, az ésszerű reakció az, hogy a még meglévővel spórolunk.
Tehát megtanulunk úgy élni, hogy kevesebb energiát és vizet használunk, céltudatosabban praktikusabban osztjuk be a pénzünket, fejlesztjük a közösségünk önállósságát.
ÉS mit hoz pár évtizeden belül a klímaváltozás?
Hát pont ugyanígy energia- és erőforrásválságot, csak persze sokkal durvábbat a jelenleginél.
A klímaváltozás elkerülhetetlen, és a legnagyobb esély arra van, hogy a ma ismertglobalista kapitalista alapokon nyugvó társadalmunk összeomlik ahogy van. Rá leszünk kényszerítve arra, hogy kisebb egységekben, fenntarthatóbb léptékben és megoldásokban, kevesebb erőforrásban és önellátóbb módon gondolkodjunk.
Azaz olyasmi, mint ami most vár ránk, csak nagyban. Ha így nézzük a dolgot, akkor talán még jó is, hogy nem egyszerre és ismeretlenül szakad a nyakunkba a szar, hanem már most megjelent és el tudunk kezdeni alkalmazkodni. Hisz minden jel szerint alig van pár évtizedünk a katasztrófáig.
Ti mit gondoltok erről?
Akit részletesebben érdekel a Mélyadaptáció, azaz a klímaváltozáshoz való alkalmazkodás, annak ajánlom az alábbi tanulmányt. Nem vészesen hosszú és alaposan le van hivatkozva:
20, no offense, de Indiában már évekkel ezelőtt is ivóvíz nélkül maradt néhány tucatmilliós város, tavaly meg konkrétan bread busket failuret jelentettek a száraz időjárás miatt és dönteniük kellett, hogy exportálják a terményeiket, vagy a saját népüket etetik vele, mert a kettő együtt nem megy.
Szóval de, ott is nagy szarban vannak a vízhiány miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!