Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kerül számos nemzetgazda...

Miért kerül számos nemzetgazdaság az adósság csapdájába?

Figyelt kérdés

2022. szept. 14. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amiért számos ember is. Többet költ mint amennyi a bevétele és ezért hitelt vesz fel. legközelebb meg már a hitel kamatait is ki kell pengetnie meg az aktuális részletet is, így még kevesebb elkölthető pénze van - újra hitelt kell felvennie.

Ha nem jó hitelt vett fel vagy nem olyan dologra amiből utána több pénze lesz, akkor kerül bajba.

A hitelek szolgálhatnak befektetésképpen, beruházásra, oktatásra, fejlesztésre költve - ami után több lesz majd a befolyó pénz az államkasszába. de költheti olyan kiadásokra amik hasznot nem termelnek, mint segély osztogatása vagy presztis beruházások, a legáltalánosabb, hogy a pénzt ellopják majd helyette kell a hitel arra amit a pénzből fizetni kellett volna.

Amíg a bevételekből lehet törleszteni a hitelt, fizetni a kamatát, addig nincsen baj, ahogy az sem gond ha magas az államadósság, de belső adósság van és nem idegeneknek tartozik az állam. Japán államadóssága hatalmas, 2000 óta a GDP 150%-a felett van, 2010 óta meg a 200%-a felett - a mienk 80%-kal már nagyon kellemetlen. Azonban megbírkóznak vele, mert leginkább befelé tartoznak a japán cégeknek, befektetőknek, állampolgároknak vannak állampapírjaik, kötvényeik ebből legnagyobb részben és ők nem veszik ki a pénzüket csak azért mert 2 perc múlva egy másik állampapírra pár fillérrel több a haszon.

Ha nem saját valutában van az államadósság nagyobb része, ha idegen befektetőké, akik kizárólag a hasznot nézik, akkor az államadósság finanszírozása és kezelése nehéz.

Aztán ha jön egy válság mint a devizaválság volt 2009-ben, és az árfolyamok miatt a felvett hitel értékéhez képest radikálisan nő a tartozás kizárólag az árfolyamváltozás miatt, máris borult a kényes egyensúly és nem képes fizetni a hitelezőknek az állam. Ekkor meginog a bizalom, magasabb kamatra adnak csak újabb hiteleket amikből fizetni tudják a tartozásokat és így tovább romlik a helyzet.

2022. szept. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Gyenge termelés, munkaerőhiány, válságok, elhibázott vezetői döntések, stb stb....


Rengeteg oka van.

2022. szept. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Részben a gyakori választások az okai. A politikusoknak osztogatni kell, hogy hatalomban maradjanak. Kínát pl egyáltalán nem fenyegeti csőd...
2022. szept. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az állampolgárok nem azt jutalmazzák, amely kormány felelősen kormányoz, hanem azt, amely minél többet osztogat, főleg választás előtt, mert arra még emlékeznek. Ezt pedig költekezésből, hitelekkel lehet. Ahhoz, hogy a következő választást is nyerje még többet kell adni, az ellenzék erre rátromfol, hogy ő nyerjen. Aztán belekerül az állam egy adósságspirálba, a politikusok meg egymásra mutogatnak. Az igazi felelős a választópolgár.
2022. szept. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!