Miért akarja az EU megfagyasztani a lakosságát? Miért nem tiszteli saját polgárait?
10
2013 óta a Monsanto nagyon aktív volt és felvásárolta az ukrán termőföldek majd 30%-át. Igen, tudtuk, hogy kell az USA üzleti érdekeinek Ukrajna és most ezért szív egész Európa lakossága a meghatszorozódott energiaárakkal, hatalmas inflációval.
9
Van akinek a 19 fok hideg.
De ahogy a brüsszeli diplomaták fogalmaztak: “ Ha fázol öltözz fel jobban!”
#7
"Ki a hibás a turbina vissza nem állítása miatt?"
Az oroszok. Ha nem rohanták volna le teljesen illegálisan, csupa hazugságra hivatkozva Ukrajnát, akkor nem lennének szankciók sem ellenük. ¯\_(ツ)_/¯
(Egyébként a német kormányszóvivő szerint nem esik a szankciók hatálya alá a turbina, nincs akadálya a visszaszállításának. Korábban is Kanada blokkolta a visszaszállítást, nem az EU.)
Ja, amúgy gratulálok ahhoz, hogy ilyen fullba tolod az orosz propagandát. Remélem, legalább jól fizetnek!
"Van akinek a 19 fok hideg."
Lehet, de
- egyrészt nem kell egész nap ott lenniük
- ez télre vonatkozik, amikor eleve jobban felöltözve megy el hazulról az ember, és középületekbe is értelemszerűen így megy be
- a kérdésedben de az emberek megfagyasztásáról beszéltél, ez elég durva hazugság ahhoz képest, hogy néhányan talán picit fázni fognak
> Ki a hibás a turbina vissza nem állítása miatt?
Hát ez az. Itt van két fél, mindegyik a másikra fogja, hogy miért nem történt meg a turbina visszaállítása. Háború van, annak mindig is fontos eleme volt a dezinformálás, propaganda, használja is mindkét fél ezt az eszközt. Hogy jelen helyzetben kinek van igaza és ki hazudik, annak én sem, te sem tudsz utánajárni, mert minden erre vonatkozó forrás lehet szándékosan ferdített. Mindkét félnek érdeke lehet a helyreállítás is, meg a probléma generálása is, persze más-más érdekek miatt. Racionálisan, objektíven gondolkodó ember azt tudja, hogy nem tud semmit kb. biztosra sem. Itt maximum hinni lehet az egyik vagy a másik fél információ vagy éppenséggel a propagandájában.
Sőt még az is lehet, egyik félnek sincs igaza, hogy mindkét fél azt szeretné, hogy a turbina visszakerüljön, csak éppen az ügy elcsúszott valamiféle bagatell, technikai, bürokratikus részletkérdésen, és most a kialakult helyzetet mindkét fél felhasználja propagandagyártásra, hangulatkeltésre, az EU azt állítja, hogy az Oroszország a felelős, az oroszok azt, hogy az EU, miközben valójában Bélánál akadt el a dolog, aki a kialakult keresztbeszankcionáláshoz kapcsolódó jogszabályok miatt nem bír egy szükséges lépést meglépni, egy papírra egy pecsétet szerezni.
> Miért akarja az EU megfagyasztani a lakosságát?
Nyár van. Egyelőre nem fog megfagyni senki. Hogy télen mi lesz a helyzet, az egy bonyolult sakkjáték eredménye lesz, amiben jelen turbinaprobléma is egy sakklépés. Hogy ki részéről milyen lépés ez, és mi lesz a hatása, mennyire jó lépés, azt nem ma és nem holnap fogjuk megtudni.
> Már most ha hallottál volna róla, tudnád, hogy 19 fok fölé nem lesz engedélyezett tekerni a fűtést.
A 19 ˚C messze nem a legkényelmesebb, de még senki nem fagyott meg 19 ˚C-ban. A megfagyás szó használata az a csúszós lejtőnek nevezett érvelési hiba, amire már utaltak előttem.
16
Szerinted ki kezdte a háborút. Gondolom te is oroszellenes vagy így már azért is ők a hibásak ha nem adják át önként Moszkvát washingtoni érdekeknek.
Kik piszkálták folyamat a nagy medvét? Volt szovjet országot akarnak washingtoni befolyás alá csalogatni, forradalmak szervezésével stb. A következő célpont Fehéroroszország lett volna. Meg a kaukázusi államok.
Van olyan, hogy befolyásolási övezet amit illene tiszteletben tartani, bármennyire is utáljuk azt a fajta államformát amely rendelkezik ezzel. Az oroszok nem mennek mennek Kanadába, Mexikóba zavargásokat kirobbantani.
Egyszerűen tiszteletben kell tartani a status quot ha békét akarnak. De mint máskor, most is nyughatatlan a pici USA!
#17
Tényleg nagy kár, hogy az amerikak ármánykodása következtében kikerültünk a Varsói Szerződésből! És még az orosz csapatoknak is el kellett hagynia az országot!
Ne hagyjuk, hogy a Nyugat megmondja nekünk, hogy élhetünk (na jó, élhetnénk) szabad demokratikus országba! Hallgassunk az oroszokra! Ők majd megmondják nekünk, mi a jó! Mint ahogy milyen jól megmondták 1945 és 1989 között is!!!
(Ja meg az ukránok is mit pattognak már, szabadon akarnak saját vezetőt választani, meg saját maguk eldönteni, hogy mi a jó nekik, ki legyen a szövetségesük. Ahelyett, hogy a kedves, aranyos Putyin bácsira halgatnának, aki majd jól megmondja, mi a jó nekik! Aztán meg még van képük megsértődni, meg védekezni, amikor elkezdik porrá ágyúzni és rakétázni őket!!!!)
16
Értem én. Csakhogy most a kockázat egy világméretű katasztrófa, elhúzódó válság, szegénység, stressz, világháború.
De az USA láthatóan mindent vagy semmit alapon játszik.
> Szerinted ki kezdte a háborút.
Ez eléggé komplex kérdéskör. A jelenlegi háború okainak láncán el lehet jutni a hidegháborúig, majd tovább göngyölítve a szálakat a II. világháborúig, és még tovább. Mindent sorra venni az nem hogy egy válaszba, egy könyvbe is nehezen fér bele. Az ukrajnai háború nem előzmények nélkül való. És sok sakkfigura van ezen a táblán, viszont egyik sem fekete és egyik sem fehér.
De másik oldalról a válasz egyszerű: A háborút így vagy úgy, de a politikai elit kezdte, és az egyszerű állampolgárok isszák a levét.
> Gondolom te is oroszellenes vagy…
Én háborúellenes vagyok. Egy ország vezetése nyilván a nép által biztosított legitimitással és alapvető erkölcsi kereteken belül rendelkezhet arról, hogy mi történjen az országhatárán belül. Arra, hogy beleszóljon abba, hogy mi történik az országhatárán kívül, egy szuverén országon belül, arra nincs feljogosítva. Persze egy nagyhatalmat – sem Oroszországot, sem az USA-t, sem Kínát – ez nem különösebben zavarja. A világ ilyen szempontból nem ideális, vannak geopolitika, létezik külső befolyás, érdekszféra és hasonlók.
Persze oké, ez is úgy rendben van. Nálam az éles határ a tényleges háború, a fegyveres konfliktus. Amíg a politikai, hatalmi birkózásnak nincsenek ezrével civil áldozatai, nem tesz milliókat földönfutóvá (közötte százezrével gyerekeket), addig nem örülök neki, de elfogadom. De azt a lépést, aminek közvetlen eredménye milliók életének derékbe törése, azt én nem tudom semmilyen formában elfogadni, és igen, igazad van, ellenzem. Nem azért, mert az ukránok, az EU vagy az USA úgy általában jobb lenne, maximum annyiból, hogy nem lőttek ripityára más országokban található városokat. Vagy legalábbis ezen a fronton nem. A Közel-Keleten igen, ott picit mondjuk más az alaphelyzet, de azt sem tudom erős kritika nélkül hagyni.
> Kik piszkálták folyamat a nagy medvét?
A nagy medvének ezernyi más alternatív lépése lehetett volna ezen évszázados sakkjátszmában egy újab háborún kívül. Sőt valószínű, hogy lehettek volna sokkal hatékonyabb lépései is.
> Van olyan, hogy befolyásolási övezet amit illene tiszteletben tartani,
Itt van Magyarország. Nekünk van egy szuverenitásunk, mi döntjük el, hogy milyen irányba haladunk. Mi társultunk egy védelmi szövetséghez, a NATO-hoz. Nem az USA foglalta el Magyarországot, nem bombázták előtte Budapestet, a magunk érdekeinek megfontolása után mi magunk döntöttünk úgy, hogy kérjük a felvételünket a NATO-ba. Oké, hogy ez de facto az USA érdekszférája, katonai befolyási övezete, de de jure egy szövetség, ami nem elfoglal, hanem befogad országokat. Ukrajna viszont a vezetők és a nép érdekei, akarata ellenére vált az orosz befolyásolási övezet részévé. Ez azért némileg más tészta. Akkor is, és annak ellenére is más tészta, ha az ukrán vezetés füle mögött is vannak vajtömbök.
> Egyszerűen tiszteletben kell tartani a status quot ha békét akarnak.
Csakhogy sajnos egyik fél sem akarja fenntartani a status quot. Ha akarnák, nem lenne szükség az egész geopolitikára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!