Isti22 kérdése:
Az elmúlt tíz év során Magyarország ki tudta fizetni az államadósságát vala?
Figyelt kérdés
2012-ben kérdezték meg: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__327..
Megnéztem a KSH-t az alapján a 21. században 2011-ben volt a legmagasabb az államadósságunk, 2010 óta pedig - ha minimálisan is - , de még nőtt is:
2022. aug. 3. 20:20
1/9 anonim válasza:
Nem, de még mindig rá lehet kenni a Gyurcsányra .... a sok birka beveszi, mert nem ért hozzá.
3/9 anonim válasza:
Most ott vagyunk, mint 2011-ben. Köszönjük, Viktor.
5/9 anonim válasza:
A linkelt korábbi kérdésedben le van írva többek által, hogy a "gazdag" országok sem tudnák kifizetni az államadósságukat teljesen, de ez nem is cél senkinél, hogy az utolsó vasig visszafizessék.
A Gyurcsány által felvett 20 milliárd eurós IMF hitel viszont vissza lett fizetve.
6/9 anonim válasza:
Hogyne.keress rá a erre: fidesz hitelt vett fel.
jó olvasgatást.
7/9 anonim válasza:
Istike! Legalább a saját magad által linkelt grafikát próbáld elemezni! Ha megteszed, láthatod, hogy 2002-2010 között az államadósság FOLYAMATOSAN EMELKEDETT, 2010-2019 között pedig FOLYAMATOSAN CSÖKKENT. Ez egy eléggé szembetűnő tendencia. Mivel 2020-ban a Covid miatt hónapokra leállt az egész ország, a kormánynak muszáj volt hitelt felvenni, ezért ugrott meg átmenetileg az államadósság. Aki ezt képtelen felfogni, szerintem ne akarjon okoskodni.
8/9 anonim válasza:
'hónapokra leállt az egész ország'-senki nem kérte.
Ezzel együtt is rekord lett az elhalálozás világviszonylatban is.
9/9 anonim válasza:
Magyarország ki tudta fizetni az összes lejáró tartozását, ha nem így lett volna azt úgy hívnák, hogy államcsőd, és arról hallottál volna, ha bekövetkezik. :D Viszont folyamatosan vesz fel új hitelt is, például a gyakorin rendszeresen ajánlott befektetés, az állampapír is államadósság. 2020-ban kifejezetten nagyot ugrott megint a GDP-arányos tartozás, de az is számít, hogy az adósság mekkora része van forintban és mekkora része devizában, és ez a devizaarány évről-évre csökken, már csaknem 20% alatt van. Ez azért jó, mert forintban nagyobb mozgástere van az államnak, extrém esetben ha akarja elinflálja, de tulajdonképpen mindig ki fogja tudni fizetni, illetve nincs kitéve a forintárfolyam ingadozásának. Ez nagyon fontos, ha nem így lenne, akkor a mostani magas HUF/EUR árfolyam az államadósságon is hatalmasat lendített volna, és akár ismét egy nemzetközi (IMF, EU) pénzügyi mentőcsomag felvételére kényszeríthette volna az országot. Szóval egyáltalán nem ott vagyunk, mint 2011-ben voltunk, amikor az 50%-ot elérte a devizaarány, és az IMF hitelt nyögte az ország.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!