Az átlagembereknek (belföldön és külföldön) érdemes politizálnia, vagy az egész csak konfliktusokat szül a társadalmon belül?
Szerintem egy bizonyos intelligencia-szint alatt az emberkenek nem érdemes politizálni, és az ilyeneket nem kéne politikai döntéshozás közelébe engedni. Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy valami kontraszelekció működik, jellemzően a legostobábbak tülekednek leginkább a politikai karrier irányába. A politika egy komplex tudomány, ami mély szociológiai, gazdasági, történelmi ismereteket feltételez, és jó stratégiai, logikai képességeket igényel. Aki ezeknek híján van, az csak mások véleményét szajkózza, érzelmi alapon támogat vagy támad egyes ideológiákat, csoportokat, személyeket, amik általában árukapcsolásban járnak együtt, és gyakrnak sztereotípiák vagy propagandák sínjein mozog a véleményük. Amit nálunk poltizálásnak neveznek, az nem sokkal több a Mónia show ripacskodásainál, és kb. hasonló kaliberű közönséget céloz meg.
És egyetértek #2 -essel, én is valamilyen végzettsghez vagy legalább intellektuális feltételrendszerhez kötném a választási jogot, vagy ezeket mint súlyfaktorokat beleszámolnám a szavazás/választás eredményébe. Lehet ugyan, hogy vannak bugyuta render emberek, és szuperképzett idióták, de azért amikor egy atomerőművet kell megtervezni vagy egy szívműtétet elvégezni, senki nem érzi diszkriminációnak, hogy nem bízzák rá ezeket a feladatokat bármilyen sötét senkire, csak agyonképzett mérnökökre, orvosokra. Ugyanígy az ország sorsát sem kéne olyanokra bízni, akik csak addig látnak, ki ad nekik 5 kg krumplit, vagy melyik plakát van pont szemben a házával.
Talán így el lehetne kerülni, hogy rajtuk múljon a jövőnk:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!