Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akkora munkaerőhiány van mint...

Akkora munkaerőhiány van mint a p*csa. A Cégek miért nem hajlandóak mégsem lennebb adni az elvásásaikból, képzettséget tekintve?

Figyelt kérdés
Nagyon sok lehetőség létezik rá, hogy a munkavállalót próbára tegyék hogy valóban alkalmas lenne-e a munkára. Ennek ellenére ha nincs meg az egyetem/szakirányú képesítés, be sem hívnak állásinterjúra sem.
2022. júl. 20. 22:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nincs akkora
2022. júl. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Engem mondjuk felvettek mindenféle papír nélkül pusztán a nyelvtudásom miatt. Egyszerűen maga a munka nem rocket-science, de mivel kevesen beszélnek hollandul, nekik meg ez kellett, így ez pontosan elegendő is.


Nem munkaerőhiány van, hanem szakemberhiány. Azaz olyan emberekből van hiány, akik értenek is valamihez.

Bolti eladót nem nehéz találni, ha elmegy az egyik, jön helyette másik.

De ha egyszer egy munka elvégzéséhez arra van szükség, hogy a munkaerő értsen az adott dologhoz, ebből az elvárásból egyszerűen lehetetlen lejjebb adni.

2022. júl. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
#12: De ennek az is az oka, hogy az egyetemeken lezüllött a képzés. Nem most, már réges régen. Tanultam ott, tudom, hogy milyen szinten kókler embereket képeznek.
2022. júl. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
48%

13.

Az egyetemek alapból felesleges dolgokat tanítanak

2022. júl. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
Najó, indul a boomer-proli vonat:D
2022. júl. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
49%

Aktuális kérdés.

Ahol dolgozom az egy 550 fős cég.

És a cég szempontjából stratégiai területen dolgozunk 12en.

És akk a múlt héten kertünk meghallgatast az igazgatótól hogy inflació benzin stb ezért kérünk 20ezer fizu emelés.

Erre elmondta hogy a munkánk nélkülözhetetlen stb de nem tudja megadni a 20e t miközben a cég dübörög.

7en ott helyben felmondtak...ő meg annyit mondott köszönöm az eddigi munkátok.

Én meg a heten szabin vagyok.

Olyan káoszra fogok visszamenni mint még soha szerintem.

De a ceg inkább ezt választja mint hogy fizessen miközben pontosan tudja hogy ilyen munkakörbe 2 nap alatt 15 cég veszi fel az embert azonnal.

2022. júl. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

16: nyilván ennél azért árnyaltabb lehet a kép, ha a cég bedőlne ettől, akkor az igazgató sem ezt mondaná, vagyis vélhetően azt gondolja, hogy a cég átvészeli a dolgokat, illetve talál új embert könnyen


Milyen munkakör ez?

2022. júl. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Azért, mert a valóságtól nagyon elrugaszkodott "saját világban élnek"!
2022. júl. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Mert a tőkeérdekek miatt
2022. júl. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
31%
Dehogy van villanyszerelő hiány, a cégünk most adott fel hirdetés a héten 40-en jelentkeztek, és nem csak kezdők, sajnos sok közülük gyorstalpalón végzett őket kirostaljuk de így is marad bőven jelentkező. Más szakmákban is hirdetünk nincs semmilyen hiány. Nem normális aki ma szakmunkásnak tanul.
2022. júl. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!