Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Rossz hatással vannak az...

Rossz hatással vannak az lmbtq/lgbtq mozgalmak tevékenységei a gyerekekre? Miért igen? Miért nem?

Figyelt kérdés
Bárki válaszát szívesen várom!

2022. júl. 2. 03:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
36%
2022. júl. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%

#4 megértem az álláspontodat, de sok mindenben nem feltétlen értek egyet. Én sokmindenen mentem keresztül gyermekkoromban és nincsen semmi bajom. Édesapám felakasztotta magát a szemünk láttára mikor 9 voltam. Láttam mi történt, majd beküldtek a szobába és azt mondták ne jöjjek ki és végighallgattam ahogyan könyörög anyám, hogy ne adja fel és ne csukja be a szemét. Majd megjöttek a mentők, de nem tudták megmenteni sajnos az életét. Én viszont itt vagyok teljesen jó állapotban mindenféle mentális betegség nélkül.

Szerintem egy gyereknek az a legfontosabb, hogy szeretetet és támogatást kapjon. Vigyázni kell rá, de nem túlfélteni és hagyni kell, hogy rácsodáljon a világra. Persze sok minden volt gyermekkoromban nekem is tabu, hogy 18 év alatt nem nem. De ha belegondolunk ahogy előrébb halad az idő, annál hamarabb kezdenek el a vyerekek serdülni. A mostani 11-16 évesekre kell ofafigyelni. Ahol lakok sok mindent hallok a gyerekemtől. Az egyik osztálytársa úgy jött be a ballagásukra, hogy terhes volt. Az apja meg 18 éves volt és nemrég csukták le, mert valakit félholtra vert. A lány 15 éves volt. Szerintem valamilyen szinten el kell kezdeni beszélgetni a gyerekekkel kicsit méllyebb témákról. Nem olyanokról, hogy milyen volt a suli, milyen jegyeket kaptál. Le kell ülni néha és a "legjobbbarátnője" lenni mint mikor egy papnak meséled el, hogy mi bánt. Megkell kérdezni a valódi érzéseiről. Egyre hamarabb lesz érett a gondolkodásuk. Komolyan a 15 éves kislányommal jobban tudok beszélgetni olyan témákról mint a világjárvány vagy a háború, mint egy felnőtt emberrel. Sokmindennel ő jön oda hozzám, hogy elmesélje mi töetént éppen a nagyvilágban amit ő érdekesnek talál. Ezérr sem értem a "felvilágosítás" órákat 7.-ben mikor a gyereknek azt mesélték, hogy mi az a menzesz és hogy kell berakni a betétet, mit szabad és mit kell ilyenkor csinálni. Mikor a gyereknek már 2-3 éve megvolt a menzesze.


Persze a 10 éven aluliaknak jobban meg kell szüeni, hogy milyen információk jussanak be. De egy serdülőnek, aki 11+ éves. Ez persze függ a személyiségtől, de az én lányom 11 éves korában kezdett serdülni és érdekes dolgok kezdték el érdekelni mint pl pszichológia és 12 éves szülinapjára egy pszichológiai alapismeretek könyvet kért és azt olvasta és tanulmányozta mindig. (Sokszor olyanokat mondott amit nem értettem)


Szerintem akkor kell erről az LGBTQ+ dologról szót ejteni, mikor a tényleges felvilágosítás jön. Tudnia kell róla, hogy ilyen is van. De szerintem a legtöbb gyereket serdülőkor előtt nem is nagyon érdekli vagy nem tudja felfogni, hogy most a mesében két lány, vagy fiú fogja egymás kezét vagy együtt vannak. Serdülőkorban meg muszály tudniuk, hoszen ha kiderül, hogy ők maguk is beletartoznak, akkor érezzék, hogy nem kitaszítottak. A lázadó gyerekek meg előbb utóbb úgy is visszatérnek. Bár ha a egy család elfogadja az lmbtg+ embereket, akkor ezmiatt nincsen miért lázadnia. A gyerekek nem annyira formálhatóak, hogy el lehessen venni a nemüket és másikat adni nekik. A legnagyobbik fiam meleg és tavaly nyáron vallotta be mikor látta, hogy mennyire kiakadtam a törvény miatt. Éreztem, hogy nagy feszültség, teher esett le a válláról. Nem akarom, hogy egyik gyerekem is úgy érezze, hogy valami miatt nem fogom szeretni és emiatt eltotkolja előlem. Neki is mindig autókat meg legót vettem, de ő mindig a barbikat nézte a játékboltban. Persze első gyerek ezért nem vettem neki, mert szigorúbb coltam. A második gyerekem is fiú lett ő autós volt így sokáig nem volt nálunk barbi a házban. A lányom meg a plüsálatokat szerette nagyon. Most a negyedik kislányomnak van barbija és folyton együtt játszanak. Olyan aranyosak. Jó látni, hogy mennyire szeretik egymást.


#4:

"hogy a FELNŐTTEKNÉL és nem gyereknél elvégzett nemátalakító beavatkozások következtében nem csökkent a depresszió, az öngyilkosság aránya az érintettek csoportjában, vagyis nem érte el azt a hatását amiért csinálták. "


Ezt már vizsgálták még 2019-18 környékén és azt tapasztalták, hogy ezek azért vannak, mert a transz emberek a társadalom és a körülöttük lévő emberek nyomása alatt állnak. Ők boldogok transzként, de rengeteg olyan emberrel találkoznak akik próbálják őket lenyomni. Egy hassonló coming out videó ez is: egy quer [link]

Nagyon megható. Látni mennyi gyötrelmen kellett és kell is keresztülmennije azért, hogy önmaga lehessen.


Az LMBTQ mozgalmat még a fiam se szereti. Azt monja, hogy az ötlet jó, de a kidolgozás rossz. Van pár meleg ismerősöm, mióta én is úgymond részese vagyok a témának és egy olyan emberrel sem találkoztam akik támogatnák. Szerintük elcsépelt és mindig viccelődnek vele (amiből nem értek túlsok mindent). De szerintem nem lehet propagandálni a melegséget. A pride is csak addig lesz amíg nem fogadják el, hogy két fiú vagy két lány fogja egymás kezét az utszán. Amíg furcsán néznek rájuk.


Igazából nem használják az LGBTTTIQQA kifejezést. Ez nem hivatalos, csak egy variáns, ami létezik, de nagyon nem használja senki, vagy nagyon ritkán. A hivatalos az "LQBTQ+" rövid praktikus és a + alatt értenek minden mást. A többi kategória eddig is létezett csak nem volt benne a rövidítésben.


Ez is hosszú lett, bocsánat szeretek beszélni és elnézést nem szándékozom megsérteni senkit.

2022. júl. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
31%
Hát meleget a médiával nem lehet csinálni.Aki ezt állítja,az szellemi fogyatékos.Ez géneken múlik,hogy ki mit talál vonzónak.Kiskorban ez nem világos,mert a test,az agy még nagyon intenzíven változik.Felnőtt korban lesz világos egy egyén számára,hogy kihez vonzódik.Max ezzel a faszsagal annyit érnek el vele,hogy amúgy egy elfogadó,normális ember ilyen mély magyar homofób valami lesz és utál mindenkit is
2022. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
88%

#13 én egyébként egyetértek veled, de a genetika az csak kis szerepet játszik benne. Annak is van persze szerepe, attól is függ, hiszen 25% -ban (a BBC-n az egyik kicsit modernebb kutatás szerint 25-30%) folyásolja be. Persze ez sem kis szám, hiszen mindenkinél más a százalék. De egyébként minden másban egyetértek. Az első linkben a 2. pont le is írja.


Pár link, hogy ne csak a levegőbe beszéljek:

[link]


[link]

2022. júl. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
56%

Bírom ezt a debil érvet, hogy nincs tudományos bizonyíték arra, hogy káros.

Persze, és mit nevezünk károsnak? Ha nem káros, hogy transzvesztita megy be a gyerek agyát mosni a gender hülyeséggel, akkor semmi sem káros, ja.

2022. dec. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
56%
Egy elvakult barom aki szerint nem káros, gondolom kb mindenki ismeri azt a kifejezédt hogy bogarat tesz a fülébe. Na ha most valakinek kiskorától kezdve ezt az agybajt magyarázzák nem csoda hogy ilyenné válik, tudja ezt az lmbtq lobbi is nagyon jól, így toboroznak maguknak új tagokat a perverzségeikhez.
2022. dec. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!