Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetértesz azzal a mondattal,...

Egyetértesz azzal a mondattal, hogy "Egy család apa, anya és gyerek(ek)."?

Figyelt kérdés
Miért?

2022. márc. 31. 02:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 Isti22 ***** válasza:
85%
"A család emberek közössége vagy több közösség kapcsolata, ahol a tagok között leszármazotti, házassági vagy örökbefogadási kapcsolat van. Egy család tagjai általában hasonló tulajdonságokkal rendelkező emberek."
2022. márc. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
95%

Követve ezt a logikát, az elvált szingli anya és a gyereke nem család.

Anyuka, nevelőapa és gyerek nem család. Nem sok család van Magyarországon akkor 🤔😂.


Szerintem a család mindenkinél más.

Anya, lánya család. Egy gyerekmentes - legyen az azonos vagy ellentétes nemű- pár szintén család. Egy ember és a macskái/kutyái/stb is egy család.

2022. márc. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
96%

#13


Sajnos tegyük hozzá az elváltaknál általában úgy jellemzik, hogy "csonka család". Ami papírformát tekintve igaz, hiszen nincs ott az egyik szülő, valójában nézve meg sokkal egészségesebb lehet adott esetben egy egyszülős család mint egy bántalmazó szülővel "teljes" család.

2022. márc. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
98%
Azok az emberek alkotnak családot, akik családnak érzik magukat.
2022. márc. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
99%

Akkor a gyerekeit példásan nevelő özvegy szülő is szégyellje magát, ugye, mert az övé sem család?!

Vicc ez az egész.

2022. márc. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
89%
Alapvetően én egyetértek, de az élet nem ilyen egyszerű, az elvált, özvegy, stb családokat is családnak tekintem. Nehéz meghatározni, mindenkinél mást jelenthet.
2022. márc. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
89%
A család szó mesterségesen kreált fogalom, valamiféle leszármazási, rokonsági kapcsolatot jelent, értelmezhető azonban szűkebben és tágabban is. Hajlamosak vagyunk valamiféle pozitív érzelmi kötődést is feltételezni, ami gyakorta hamis.
2022. márc. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
100%
az unokakat nevelo nagyszulok se csalad?
2022. márc. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hittem, hogy a férjemmel egy család vagyunk. De most tudtam meg, hogy gyerek nélkül nem vagyunk egy család...
2022. márc. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
96%
Én eleve azt nem értem, hogy miért kell ezt állami szinten definiálni (vagyis persze értem én, jó eszköz a gyűlöletkeltésre és az emberek megosztására)? Még a "családi" kedvezmények miatt sem fontos, mert nem a "család" jogosult rá, hanem a gyermeket nevelő szülő(k), gondviselő(k). Egyedülálló szülő is igénybe veheti, sőt ha a nagyszülők nevelik a gyereket, akkor ők is, és ők már ugye ki is estek a nagy keresztyén család fogalmából.
2022. márc. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!