A magyaroknak hogy sikerül mindig a gonosz oldallal szövetkezni?
Lásd II. VH. Lásd most oroszok és Kína felé kacsintgatás.
Mi lenne ha egyszer a jó oldallal lépnénk szövetségre.
Borítékolható, hogy ha a háború eldurvul akkor Viktor kiugrok a Nato-ból és Putyin ölében landol, és talán már a lengyelek sem fogják azt nekünk megbocsátani sosem.
A két világháborúban Magyarország helyét beskatulyázta a történelmi háttere.
Az első világháború előtt Oszták-Magyar Monarchia lévén főleg Bécsben dőltek a a külpolitikai kérdések.
Trianon után még az akkori bal oldali erőknél is revíziós politika volt a jellemző, a nagyhatalmak nem is hagytak mozgásteret, a franciák, angolok lényegében átléptek minden közeledési kisérletet.
Jelenleg Magyarország EU, NATO tag, és még Orbán sem tervezi a kilépést egyik tömörülésből sem.
Más kérdés, hogy sikerül az egyensúlyozás az EU, és Oroszország, Kína között, ami azért nem magyar sajátosság, csak Magyarország egy törpe méretű állam, ami ráadásul a szövetség egyik szélső állama.
Az USA szemszögéből Lengyelország, és Románia a startéglaiig fontos területek, Magyarország csak másod-harmadlagos (NATO szempont).
Az EU tagországok közül pl Németország sem kifejezetten orosz, kínai ellenes - az, hogy nem szövetséges, nem azt jelenti, hogy a rossz viszonyra kell törekedni.
A magyarok nem oroszbarátok a történelmi háttér miatt sem, de egész Európának megkerülhetetlen, hogy viszonyuljon Oroszországhoz.és jellemző, hogy ellenzékből teljesen mást mondnak, mit a kormányzó pártok.
Németország sem akar kifejezetten rossz viszonyban lenni az oroszokkal, és Gyurcsánynál is volt Putyin "családi ebéden" vendég.
A mostani háború új helyzetet teremtett, kérdés, hogy átmenetileg, vagy tartósan lesz jeges a politikai légkör az EU és Oroszország között.
2
Mérget vehetsz, hogy Putyók Ukrajnai küldetését teljesítve megindul nyugatnak (vagyis a NATO-nak) Viktor nem fog fegyvert szegezni rá, tárt karokkal várja majd. Ennyit a NATO és EU tagságunkról, amelyekben amúgy is csak bomlasztó erők voltunk és nem igazi szövetségesek.
7
Itt a lényeg azon van, hogy ki mit képvisel.
A Nyugat a demokráciát és jólétet, Oroszo. pedig a diktatúrát, mély szegénységet, elnyomást, primitívséget.
Úgy fest a magyar néplélek közelebb áll ez utóbbihoz.
Mindegy, aki akart már úgyis tiplizett Nyugatra, a többi megérdemli ami következik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!