Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A világnak mely része biztonsá...

A világnak mely része biztonságos jelenleg nukleáris támadás szempontjából?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy a legkevésbé sűrűn lakott területek talán azok, akkor is, ha háborúban részt vevő országról van szó? Jól gondolom? Pl. Oroszország távol-keleti része valószínűleg az, ha annak is a leg(észak-)keletebbi tájait nézzük. Oda talán felhő formájában sem jutna el káros vegyi anyag.

Vagy pl. az Azori-szigetek az lehet még?

Csak azért, ha nyernék a lottón, tudjam hol vegyek házat.


2022. márc. 2. 17:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Déli félteke, Ausztrália, Dél-Afrika, Déli-sark. A radioaktív por/eső ide is eljuthat a szelek hátán, de jóval biztonságosabb helyek lennének, mint Európa, É-Amerika, vagy Oroszország.
2022. márc. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a bomba a gáz, hanem az azt követő szél, és az eső is, és ezeket elég nehéz kiszámítani.


Ha ilyen kemikáliák bekerülnek a tengerekbe és édesvizekbe, állat és növényvilágba, azt nehéz kikerülni.

2022. márc. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Az Antarktisz a legjobb nyilván, mert távol esik minden katonailag fontos helytől és rendes lakossága sincs. Csak ott éhenhalnál, mert egy atomháború esetén az ottani kutatóállomások ellátása marginális dolog amit hanyagolnának.

Emellett Óceánia és Patagónia olyan helyek, amik eléggé kiesnek a főbb kereskedelmi, katonai centrumoktól, így relatív biztonságosak

2022. márc. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az éhhalál egy dolog, de ha radioaktív pernye, hó meg eső esik, az se egészséges.


Mire egy ilyen után kitisztul az ökoszisztéma, az nem egy emberöltő, és az is kérdéses, hogy az állat és növényvilág mennyire éli ezt túl, lesz-e elég oxigén, és ha igen, mennyire lesz :minden: mérgező.


A bomba túlélése egy dolog, de utánna is nagyon nagyon más világ lenne.

2022. márc. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A Csendes óceán közepén valami apró lakatlan sziget.
2022. márc. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy eddig is kísérleteztek atombombákkal a világ távolabbi részein. Nemrég láttam erről egy videót, pont itt a gyakorin linkelte be valaki. Azoknak sincs semmi hatása az emberiségre.
2022. márc. 2. 19:08
 17/18 anonim ***** válasza:
De egy háborúban nyilván olyan helyeket bombáznának, amiknek nagyon is lenne hatása az emberiségre...
2022. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Dehogy nincs a tesztelésnek negatív hatása.


Csak hát nyilván nem dörgölik az orra alá az embereknek, hogy te, emiatt fizikálisan meg szellemileg nyomorék a fél város, de ne tessék hőzöngeni, csak egy kicsit világít a sötétben az a tehén....na igyad a kólád, és húzzál vissza dolgozni.


[link]


És ezek az eleső helyeken végzett tesztek, nem a kulcsfontosságú központok. Ha ezek nekiállnak egymást bombázni, az sokkal katasztrofálisabb lehet.



Szóval ja, én nem akarok minden áron túlélni.

Ha már itt tartunk, én inkább gyorsan megúsznám egy nagy bummal meg villanással itt Európában.


A következő pár évtizedet rákosan, kihullott fogakkal szétesett egészségügyi, gazdasági, ökológiai és szociális rendszer mellett végig mad maxolni szerintem százszor rosszabb, és perspektívájában szerintem értelmetlen is.

Van az a szint, ami alá már nem mennék, totál kilátástalan egy ilyen után vegetálni, beteg gyerekket a világra hozni...minek? Milyen életminőség ez?


Akkor már inkább legyen vége gyorsan.

2022. márc. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!