Amikor a ruszkik akartak Kubába rakétákat telepíteni az miért volt más, mint most, amikor az USA szépen beköltözött az oroszokhoz közeli országokba? Nem az USA az agresszor, akik mindig kirobbántják a háborókat?
A nagy különbség, hogy akkor két nagyhatalom állt szemben egymással. Most csak az egyikük nagyhatalom, ráadásul sok középhatalommal az oldalán.
Tetszik vagy sem az oroszoknak, a birodalmuk már nem létezik.
Egyébként nem azért, hogy a szovjeteket védjem, de a kubai rakétaválság korrektebb neve kubai,- török rakétaválság lenne. Mindketten a másik hátsó kertjébe tettek atomrakétákat, és a válság azzal oldódott meg, hogy mindketten kivonták azokat.
"Amerikai rakéták a keleti blokk körül
A hidegháborús fegyverkezési verseny keretében az Egyesült Államok a szovjeteket fenyegető rakétákat telepített Nagy-Britannia, Olaszország és Törökország területére. (Hatvan Thor nagy hatótávolságú ballisztikus rakétát telepítettek a brit Nottingham városa mellé; harminc Jupiter közepes hatótávolságú ballisztikus rakétát az olasz Gioia del Colle közelébe és tizenöt Jupitert a török İzmir környékére.) Ezek a rakéták közvetlenül is fenyegették a Szovjetunió nyugati területeit. A szovjet fél mindezt nem hagyhatta figyelmen kívül."
Igazat kell, hogy adjak - észrevételed tekintetében, - kérdező!
Nem kell messzire menni:
Elég, ha csak rávizsgálsz az online weboldalakra, amelyek a valós idejű repüléseket mutatják.
A Fekete-tenger és Ukrajna felett gyakorlatilag folyamatosan járőröznek az Amerikai Légierő kémrepülői.
Általában egy Global Hawk és egy Boeing RC-135 (?) szokott fent lenni, bár, meglepődve látom, hogy MOST éppen egy sincs fenn, - mert az utóbbi napokban folyamatosan ott voltak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!