Mit tenne bíróság velem, ha egy agresszor az utcán elém állna, majd arra a kérdésére, hogy "gond van-e?" azt válaszolnám, "igen!"? Nem védhetem magam?
És persze a szóváltás után megtámad, én pedig megvédem magam, ő megsérül. Mit tenne a bíróság? Úgy ítélne, hogy nem volt jogos védelem, mert az "igennel" beleegyeztem egy közös verekedésbe?... hiszen tudom, hogy verekedésre provokált...bla bla bla
Két dolog miatt kérdezem, az egyik, mert megtörtént, hogy így elém állt egy agresszor, a másik, hogy olvastam olyan ítéletet, hogy arra a kérdésre, hogy "volt-e már megverve?" az a válasz, hogy "nem, de ha gondolja, kezdje", kölcsönös támadásnak minősült. Pedig a magyar nyelvtan szerint ebben nincs kölcsönösség. Úgy látom, hogy egy bíró valamilyen kifordított logikával bármire rámondhatja, hogy beleegyezés.
Egyik barátom előtt pedig - aki békésen üldögélt egy padon - ugráltak, üvöltöztek, és provokálták, hogy "na mit akarsz, gyere gyere, verekedni akarsz? Mi? Erre a barátom azt mondta, hogy "ne üvöltözzél nekem, gyere ide te, ha akarsz valamit".
Szerencsére nem lett semmi, de kíváncsi vagyok, hogy lenne-e olyan kellemetlenkedő és hasznavehetetlen bíró, aki úgy ítélné, hogy a barátom ezzel elfogadta a kihívást.
Nyilván bárki megvédheti magát, csak nem mindegy, hogy hogyan teszi.
Pl ha valaki a tarkódra csap nem vághatod meg késsel vagy ha van nála egy baseball ütő nem lőheted gyomron
"Birosag? :) Nem is jutna el az ugy a birosagig."
Nem is juthat. Ilyenkor mindig a párbaj szabályai az irányadók, abban pedig bíróság nem szerepel.
Most döntsük el, hogy ez ugyanaz a személy aki adja ugyanazt a választ, vagy ennyi a mentálisan sérült ember itt.
Nincs jogilag olyan, hogy "párbaj", nem a középkorban élünk. Ha fogalmad sincs arról miről beszélsz, egyszerűen ne adj választ.
Jogos védelem az, ha megtámadnak. Ha valaki szóban agresszív az még nem minősül támadásnak, viszont azzal hogy ahelyett hogy ignoráltad volna odaálltál verekedni, kölcsönös támadás, nem jogos védelem.
Ha bármelyikőtök megsérül, az könnyű testi sértésnek számít, és mindketten ugyanúgy lesztek elbírálva (valószínűleg enyhén, ha ez volt az első esetetek). Ha egyikőtök vagy mindketten 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvedtek, akkor már komolyabb bűntetésre lehet számítani annak aki a sérülést okozta.
Ez a törvény.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!