Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem úgy néz ki már ez az...

Nem úgy néz ki már ez az egész oltásosdi mint egy szenvedélybeteg magyarázkodása, amiben persze szinte sosem ő a hibás, hanem a körülmények amik nem úgy alakultak?

Figyelt kérdés

Régen fogadásfüggő voltam pár évig, nyertem sokat, buktam még nagyobbakat. Persze ha elment sok tipp és veszteséges lett a nap, akkor mindig meg tudtam indokolni, hogy miért volt pocsék. Itt túl hamar jött az első gól, beálltak védekezni, ezért nem lett még 2. Itt esett az eső, lassú volt a játék, itt alig lőttek kapura, ezt se kellett volna megfogadni stb..gondolom sokaknak ismerős.


Most az oltásoknál ugyanezt látom. Ha meghal egy oltott akkor ő már öreg volt, és/vagy beteges, rosszkor adatta be, keveset adatott be, neki rejtett alapbetegsége volt, stb stb. Be nem ismernék hogy az oltás miatt volt, maxium az esetek 0,001%ánál. Miért teszik ezt, amikor már a leghülyébbeknek is kezd derengeni hogy át vannak verve? Más is látja a párhuzamot a függők és a covidoltást erőltetők közt? Milyen mentális betegség lehet ez náluk?


2022. jan. 28. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
uncsi
2022. jan. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tobas ***** válasza:
26%
Nem.
2022. jan. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
3%

Az oltottak kisebb arányban betegednek meg, ha megbetegednek kisebb arányban lesz súlyos, és ha mégis súlyos, akkor kisebb arányban halnak bele.

Ha egykor függő voltál, akkor alighanem mára beláttad, hogy nem az egyedi esetek számítanak, hanem az átlagok meg a tendenciák. A szerencsejáték olyan, hogy átlagban, hosszabb távon mindig a bank nyer. Az egyetlen nyerő lépés, ha nem játszol.A Covid meg olyan, hogy átlagban, hosszabb távon az oltottak járnak jobban, a maszkot viselők járnak jobban, a biztonsági szabályokat betartók járnak jobban. Az egyetlen nyerő lépés, ha komolyan veszed. Nézd meg mi van azokban az országokban, ahol komolyan vették a Covidot, és mi van ott (mint például nálunk), ahol az első hullámban komolyan vették, minden más hullámot meg próbáltak elsumákolni.

Egyetlen helyzet van, ahol az oltásra hivatkozás valóban kifogás volt. Az elmúlt hónapokban akármikor kérdezték a kormányt az esetleges intézkedésekről a válasz mindig az volt, hogy itt kérem oltásalapú a védekezés. Miközben ordított, hogy csak az oltás nem lesz elég. Tényleg olyanok voltak, mint egy függő kifogásai, hogy ne kelljen komolyabban lépni. De azok a polgárok, akik oltottak, még így is jobban jártak, mint az oltatlanok.

2022. jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!