Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most ezért ki a hibás, szülők,...

Most ezért ki a hibás, szülők, pedagógusok?

Figyelt kérdés
[link]
2020. jan. 3. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért ki a hibás?
2020. jan. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
El nem olvastam a cikket, csak a címet, hogy sok gyerek iszik alkoholt. Ezért miért lennének a tanárok a hibásak?! Az órájukon isznak, vagy addig verik a tanárok őket, míg nem isznak?! Ez társadalmi probléma, és a szülő felelőssége nevelni, első sorban jó példával előállni, nem tiltással.
2020. jan. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nevelés...

Ha a tanár buzdítja a gyerekeket, netán piásan tartja óráit, akkor egyértelműen az iskola.

.

Az iskola tanít, a nevelés a szülő feladata.

Hogyan tilthatná a matektanár magyarázata közben az alkohol fogyasztását?

2020. jan. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%
A szülők, a társadalom. Amíg a magyaros viselkedéshez hozzátartozik a rendszeres pálinkázás, borozás, sörözés, addig értelemszerűen a következő nemzedékek körében is népszerű lesz a dolog.
2020. jan. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Honnan indul egy gyerek? A gyerek kihez ragaszkodik legjobban, majd tinédzser korban kikhez? Kettős probléma, de leginkább az egyik félé.
2020. jan. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
Talán inkább a rendszer, a kilátástalanság.
2020. jan. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettő.


Egy igazi tanárnak szerintem nem csak az lenne, hogy megtartsa az óráit, hanem az is, hogy a diákokra odafigyeljen, nevelje őket, segítsen kialakítani az értékrendjüket stb


De persze a legnagyobb baj a társadalom hozzáállása. Volt hogy pár hónapig nem ittam egyáltalán alkoholt, már felnőtt fejjel. Minden egyes rokoni összejövetel, baráti találkozó arról szólt, hogy "de miért nem iszol?" "Egy pohártól nem lesz bajod" "dehát szülinapom van, a tiszteletemre" stb. Pedig még az én környezetemet alapvetően értelmiségiek alkotják.

2020. jan. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egy igazi tanárnak szerintem nem csak az lenne, hogy megtartsa az óráit, hanem az is, hogy a diákokra odafigyeljen, nevelje őket, segítsen kialakítani az értékrendjüket stb"

Igaz, a SAJÁT gyerekeire.

Leírnád, hogyan képzeled el a matek órát a Thales-tétel tanítása közben "értékrendi" instrukciók előadásával?

2020. jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Ő meg ha jól tudom szivarozik szóval kussoljon.
2020. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy ideális tanár el is beszélgetne a gyerekekkel, stb. és akkor ezek is átmennének indirekt módon, csakhogy a NAT annyira kemény, annyi tanulni és tanítani valót kényszerít, hogy erre nincs idő. Ráadásul olyan nagy a tanárhiány, olyan sok a maradék tanárnak a feladata, hogy erre pont semmi energiája nem marad, viszont gyakran az idealista tanár is, gyönyörűen ki tud égni.
2020. jan. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!