Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy értelmezi a disqus a...

Hogy értelmezi a disqus a szólásszabadságot ?

Figyelt kérdés

Soha nem szoktam kommentelni, de pénteki ausztriai események és annak magyarországi sajtóban való előadása elérte nálam az a küszöböt, hogy úgy gondoltam, ki kell igazítanom a "hivatalos" verziót.

Két helyre akartam beírni majdnem ugyanazt, mert ezek eléggé látogatott helyek és sok a kommentelő is. A disqus, amire előtte regisztrálni kell, függőbe tette. Azaz azóta sem jelenhetett meg.

Nem volt benne trágárság, sem gyűlöletbeszéd, semmi, még kicsit ráhúzható se. Egyszerűen beírtam egy osztrák újságból, hogy február elsejétől milyen szankciókra számíthatnak, akik nem oltatnak.

Gyakorlatban hogyan működik a "cenzúra" ? Milyen szó/szavak tiltottak a disqus-nál ? Ezzel szemben miért lehet gyűlölködni, uszítani szabadon ?



2021. nov. 21. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van egy automatikus spamfigyelő rész benne, monjuk ha túl hosszú a komment, vagy van benne egy link, akkor az általában várólistára teszi. Ugyanígy némely trágár szónál.

A várólistáról meg a blog adminja vagy beereszti manuálisan, egyesével a hozzászólásokat, vagy kitörli véglegesen.

Szóval nem a discus tehet róla, hanem inkább a bloggazda. Sőt, a bloggazda alapból úgy is beállíthatja, hogy minden hozzászólást engedélyeznie kelljen.

2021. nov. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igaz, volt benne egy link.(Tárgyilagos szerettem volna lenni és linkeltem az osztrák újságot, ahonnan az info származott.)

Viszont próbáltam link nélkül is, úgy sem ment át.

Ha minden hozzászólást engedélyez, akkor hogyan pöröghet a linkfolyam ? Ehhez a témához az egyik helyen több mint 2 ezren szóltak hozzá egy nap alatt.

2021. nov. 21. 15:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha az egyik hely ahol betetted az a vadhajtások, akkor ott bedezsóti gyorsan kimoderálja, és tiltja a kormány propagandának ellentmondó hozzászólókat.
2021. nov. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!